Uczniowie klasy 6 i 7 w ramach wygranej podczas zbiórki karmy dla zwierząt uczestniczyli w wieczorze filmowym zorganizowanym przez p. Marlenę Dumkiewicz i p. Justynę Lewandowską. Wieczór filmowy trwał od god. 19.00 do 23.00., podczas oglądania filmów była przerwa na posiłek. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w spotkaniu, choć co niektórzy ze zmęczenia mieli trudności z dotrwaniem do końca. Uczniów odbierali rodzice.
Gminny Konkurs recytatorski
Gminny Konkurs Recytatorski, odbył się 20 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Biskupcu. W kategorii klas I-III Antonina Damszel recytowała wiersz J. Brzechwy „Hipopotam” i zajęła II miejsce, zaś Łukasz Napiórkowski recytował wiersz A. Fredry „Paweł i Gaweł” i zajął III miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wielkie brawa dla naszych recytatorów. Opiekę podczas wyjazdu sprawowała pani Hanna Skrzek.
Oddział Przedszkolny w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji
W dniu 11 kwietnia 2018r. 6 – osobowa reprezentacja oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni pani Jonaty Filich pojechała do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim aby wziąć udział w imprezie rekreacyjnej pod nazwą – „Sprawny Maluch”. Pozostałe dzieci kibicowały swoim kolegom i koleżankom na trybunach.
Dzieci rywalizowały ze swoimi rówieśnikami w różnych konkurencjach – prostych i przyjemnych. Były to wyścigi rzędów z użyciem przyborów tj. piłka siatkowa, ringo, woreczek gimnastyczny, szarfa, łyżka i piłeczka do tenisa.
Wszystkie drużyny zajęły I miejsce otrzymując nagrody w postaci medali i słodyczy oraz dyplom i piłkę dla klasy.
Była to bardzo sympatyczna impreza przygotowująca najmłodszych do rywalizacji sportowej.
Schronisko w Iławie
W ramach szkolnej akcji zbiórki karmy dla psów i kotów dla Iławskiego Schroniska odwiedziły nas panie reprezentujące Schronisko. Były to miłe odwiedziny, ponieważ panie nie były same, miały ze sobą dwie suczki, które pokazały wyuczone sztuczne. Dzieci klas 0-7 dowiedziały się, ile zwierząt mieszka w schronisku, ile karmy potrzebujemy codziennie aby psie i kocie brzuszki były najedzone. Poznały także historie niektórych zwierząt, którym człowiek zgotował trudne chwile w ich życiu.
Bardzo dziękujemy rodzicom i przede wszystkim uczniom za wielkie wsparcie.
Bardzo cieszy nas empatia jaką mają uczniowie naszej szkoły.W ramach zbiórki klasy, które nazbierały najwięcej karmy, czyli klasy VI i VII będą miały zorganizowany wieczór filmowy. W przyszłym roku również planujemy zbiórkę karmy dla schorniska. Akcję przeprowadziła pani Marlena Dumkiewicz i p. Justyna Lewandowska.
Wyjazd do Gminnej Biblioteki Publicznej
Kilka razy w roku uczniowie naszej szkoły mają zajęcia czytelniczo-informacyjne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Biskupcu. Jest to bardzo owocna współpraca naszej pani Marleny Dumkiewicz z paniami biblioteki w Biskupcu.
Dnia 28 marca 2018 roku uczniowie z klas I-III wybrali się do biblioteki, gdzie pani opowiadała o korzyściach płynących z czytania książek. Następnie czytelnicy wypożyczali ulubione bajki i zabierali do domu, aby je przeczytać z rodzicami lub samym. Kierownikiem wycieczki była pani Bernadeta Kowalkowska, zaś opiekę nad uczniami sprawowały panie: Urszula Tudek i Bożena Makowiecka.
Pierwsza Pomoc
W dniu 26 marca 2018r. w nnaszej szkole odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy w klasach młodszych. Instruktor pan Marek Bartkowski przeprowadził szkolenie jak ratować i udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Nastepnie dzieci ćwiczyły samodzielnie udzielanieć pierwszej pomocy na fantomach. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali podręczniki do nauki pierwszej pomocy oraz obejrzeli film animowany "Doktor Kreciołek" dla dzieci nauczania początkowego. Szkolenie zorganizowała pani Bernadeta Kowalkowska.
Pierwszy dzień wiosny 2018
Pierwszy dzień wiosny 2018r.
Cieszymy się wiosną, ale jeszcze nie wiosenną aurą. 20 marca o godz. 17:15 rozpoczęła się ASTRONOMICZNA WIOSNA!Równonoc wiosenna. A już w środę, 21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Astronomiczna wiosna zaczyna się zawsze od równonocy wiosennej. Na prawej póółkuli jest to równonoc marcowa, w tym samym czasie na lewej równonoc jesienna (wrześniowa). Tego dnia uczniowie naszej szkoły i dzieci z zerówki wraz z anuczycielami powitali wiosnę. Symbolicznie została spalona kukla marzanna -symbol zimy. Wszyscy radośnie śpiewali piosenki o nadejściu wiosny.
Wyjazd do Nowego Miasta Lub. na przedstawienie teatralne
„Przygody Kogla i Mogla” to interaktywne, edukacyjne choć nie pozbawione humoru przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Tytułowe postaci to dwóch krasnali Kogiel i Mogiel, którzy wraz z Dziadkiem Poziomką na swój wyjątkowy sposób chronią las przed różnymi niebezpieczeństwami. W ten magiczny świat leśnych krasnali przenosi nas piękna, bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy oraz ciekawe rekwizyty. Dzieci z zerówki i uczniowie z klas I-III uczestniczyły w tym spektaklu, które przedstawiono w kinie „Harmonia” w Nowym Mieście Lubawskim. Na spektakl pojechało 32 dzieci, zaś opiekę sprawowały panie: Jonata Filich, Bożena Makowiecka, Urszula Tudek, a kierownikiem wycieczki była pani Bernadeta Kowalkowska.
Tego samego dnia 33 uczniów z klas IV-VII obejrzało spektakl „Skąpiec” Moliera, również w Nowym Mieście Lubawskim. Opieką zajęli się nauczyciele: Marlena Dumkiewicz, Irena Raczkowska i ksiądz Michał Napierała. Kierownikiem wycieczki była pani Hanna Skrzek.
Jak odczytywać Skąpca w dobie kryzysu, kiedy każdy z nas uwikłany jest w kapitalistyczne zależności, każdy ma dług, każdy pożąda rzeczy? Być może język molierowskiej komedii potrafi unieść problemy, z którymi stykamy się na co dzień, w krzywym zwierciadle pokazując sytuację bohaterów, których połączyła zaginiona szkatułka.
Cyrk "HECA" zLipinek
W 1996r. grupę założyła i prowadzi Ewa Dembek- animator kultury, pedagog cyrku dziecięcego, instruktor teatralny, wieloletni nauczyciel. Cyrk ten jest bardzo atrakcyjną formą ze względu na bogactwo technik. Jest tu akrobatyka, żonglerka piłkami, obręcami, chustkami, amczugami, ekwilibrystyka - diabolo, wirujące talerze. kije, kiwido, devil-stick, rola-bolo, hul-hop, skakanka i wesoła klaunada. Dnia 20 marca 2018r. nasi uczniowie mieli przyjemność oglądać występy akrobatyczne i cyrkowe Hecy z Lipinek.
Turniej sportowy. Jestem sprawny na "6" w Szwarcenowie
Dnia 9 marca 2018r. na terenie szkoły w Szwarcenowie odbyły się zawody gminne "Jestem sprawny na 6". W zawodach brały udział uczniowie z pięciu szkół tj. Szwarcenowo, Biskupiec, Ostrowite, Krotoszyny i Łąkorz. Drużyny były 8 osobowe i 2 osoby rezerwowe. Komisja w składzie:
Iwona Kozak, Bernadeta Kowalkowska, Jadwiga Skuzjus losowała sześć konkurencji, gdzie uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Nasza szkoła zdobyła czwrate miejsce.
Dzień Kobiet
Jak co roku Samorząd Uczniowski przygotował krótkie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klasy VI przedstawwili ideę święta, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po uroczystości chłopcy wręczali śliczne wykonane laurki z życzeniami. Ponadto koledzy z każdej klasy swoim koleżankom wręczali kwiaty i słodycze.
Dnia 8 marca 2018r. w Gminym Ośrodku Kultury odbył się Gminny Dzień Kobiet. Wójt Gminy Biskupiec złożył paniom serdeczne życzenia, następnie Panie otrzymały kwiaty i słodkie upominki. a czas wszystkim umilał Czesław Jakubiec.
"Jaś i Małgosia" . Pasowanie na czytelnika klasy I
Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Ostrowitem zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim nastapiło uroczyste pasowanie na czytelników naszej szkoły, przy pięknie udekorowanej sali, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów pasowanych oglądali spektakl przygotowany przez klasę VI pt. "Jaś i Małgosia". Wszystko to poprzedzały śpiewy remiksu piosenki o książce wraz z tańcami do podkładu "Ona tańczy dla mnie". Po uroczystym otwarciu nastapił egzamin pierwszaków polegający na odgadnięciu zagadek dot. baśni.Kolejnym etapem stało się pasowanie uczniów przez panią Dyrektor Barbarę Kołpacką. Uczniowie otrzymali upominki oraz dyplomy. Pani bibliotekarka zaprosiła klasę pierwszą do szkolnej biblioteki, gdzie mogli wypożyczać wybrane przez siebie książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Całą inscenizację przygotowała p. Marlena Dumkiewicz.
Wystawka."Żołnierze wyklęci"
WYSTAWKA 'ŻOŁNIERZE WYKLĘCI" - Przygotowała p. Urszula Tudek
Na korytarzu szkoły uczniowie wraz z rodzicami mogli oglądać pięknie przygotowaną wystawkę o żołnierzach wyklętych.
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski, w tym także utracone na rzecz Związku Sowieckiego Kresy Wschodnie II RP.
Wieczornica. Dzień Myśli Braterskiej
Dnia 22 lutego każdego roku obchodzone są urodziny założyciela skautingu Sir. Roberta Baden-Powella. Święto to, zwane dniem przyjaźni czy też dniem myśli braterskiej. Nasza Gromada Zuchowa i Drużyna Harcerska świętowała ten dzień 23 lutego. Obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszych intencjach oraz uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Podczas mszy wysłuchaliśmy pięknego kazania o roli harcerstwa w życiu codziennym, jego ważności w obliczu ponadczasowych wartości: BÓG, HONOR, OJCZYZNA, składaniu i dotrzymywaniu obietnic i przyrzeczeń. Dalsza część wieczornicy odbyła się w naszej szkole. Po zjedzonym posiłku zmagaliśmy się z zadaniami przygotowanymi przez nasze druhny: dh Urszulę Tudek oraz dh Justynę Lewandowską, a także starsze harcerki: Julię Reikowską oraz Emilię Tudek. Był to wyjątkowy wieczór dla starszych zuchów i harcerzy, którzy po pozytywnym wykonaniu zadań złożyli uroczystą obietnicę zuchową oraz przysięgę harcerską. Przysięga składana była na ogień, czyli płonące pochodnie i świece ze świeczowiska w obecności naszej pani dyrektor Barbary Kołpackiej.
Dzień Świętego Walentego
Walentynki to dla Polaków zupełnie nowe święto. Popularność zdobyło sobie przede wszystkim w ciągu ostatnich 10 lat i to do tego stopnia, że dzisiaj wielu ludzi, niezależnie od wieku, czeka na ten dzień, by serdeczniej niż na co dzień wyrazić uczucia do najbliższej osoby. Istnieje zwyczaj rozsyłania specjalnych kartek, tzw. walentynek - zwykle anonimowych, których motywem przewodnim są amorki, serca, kwiaty, czułe wyznania miłości. Powszechnym stało się także, iż tego dnia zakochani wręczają sobie kwiaty i upominki, które mają potwierdzać ich wzajemne uczucie. Tradycja ta zwraca uwagę na wartość i wymiar uczuć, na niezaprzeczalną konieczność ich istnienia, na to, że są niezbędne, że są łaską i stanowią nieodłączny element ludzkiego bytu.
W naszej szkole 13 lutego odbył się apel poświęcony temu świętu. Uczniowie z klasy VI z wychowawcą panią Hanną Skrzek przygotowali piosenki i wiersze. Ponadto pani H. Skrzek zorganizowała konkurs walentynkowy. Nagrodzone zostały dwie dziewczynki: Amelia Miklikowska z klasy V i Agnieszka Laskowska z klasy VI. Następnego dnia samorząd szkolny zorganizował pocztę walentynkową.
"Randka z książka"
W dniu Świętego Walentego nasza szkoła przeprowadziła akcję biblioteczną "Randka z książką". Czytelnicy naszej szkoły mogli wypożyczyć książkę, lecz była ona niespodzianką. Ksiązki zostały pięknie zapakowane w kolorowe papiery i udekorowane, by zachęcić czytelnika do jej wypożyczenia. W tym dniu biblioteka cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem. Była to już druga akcja zainicjowana w ramach wspólpracy przez Bibliotekę Pedagiczną w Nowym Mieście Lubawskim. Akcję zorganizowała p. Marlena Dumkiewicz
Wyjazd do Brodnickiego Domu Kultury
Dnia 6 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły i dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na musicale profilaktyczne i dydaktyczne do Brodnickiego Domu Kultury w Brodnicy. Młodsze dzieci z klas I-III i dzieci z zerówki obejrzały jedną z najsłynniejszych baśni Hansa Chrystiana Andersena „ Nowe Szaty Króla”. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. Dzisiaj w dobie materializmu, kultu powierzchowności i zaniku wartości, baśń duńskiego dramatopisarza nabywa szczególnej mocy. Nowe szaty króla to fascynujący musical profilaktyczny, w którym wiele momentów zachęca do wspólnej zabawy , oferując przy tym doskonałą rozrywkę oraz niebanalny odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy człowieka. Teatr muzyczny Forte z Wrocławia zaprezentował sceniczną adaptację tej historii. Musical obejrzało 29 dzieci, opiekę sprawowali: p. Jonata Filich, p. Bożena Makowiecka, p. Urszula Tudek p. Tadeusz Skuzjus, zaś kierownikiem była p. Bernadeta Kowalkowska.
Tego samego dnia uczniowie z klas IV-VII również pojechali do Brodnicy na musical dydaktyczny „ opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie”. Opowieść przedstawia historię rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafia do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny, mówiące zwierzęta i mityczne bestie. Świat ten pozostaje pod władzą złej Białej Czarownicy, która sprowadziła na niego trwającą od stu lat surową zimę. Jest jednak nadzieja. Po długiej nieobecności powraca prawowity władca krainy – lew Aslan, który stawia czoła złu. Fabuła musicalu skłoniła uczniów do przemyśleń i refleksji mówiących o tym, że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pomóc przezwyciężyć moc oraz pokonać zło. Opieką nad uczniami zajęli się: p. Irena Raczkowska, p. Justyna Lewandowska, ks. Michał Napierała, zaś kierownikiem była p. Hanna Skrzek.
Choinka szkolna. Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia w sobotę sala gimnastyczna w naszej szkole wypełniła się po brzegi. Licznie przybyli zaproszeni goście – BABCIE I DZIADKOWIE, aby podziwiać występy swoich wnucząt oraz rodziny dzieci uczęszczających do naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Barbara Kołpacka, która serdecznie przywitała przybyłych gości i życzyła wszystkim dobrej zabawy.
W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – IV pod kierunkiem wychowawczyń przedstawiły program składający się z wzruszających wierszy, piosenek okolicznościowych, skeczy oraz układu tanecznego. Występy naszych najmłodszych bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa.
Następnie wszyscy zebrani bawili się przy muzyce oraz konkursach przygotowanych przez nauczycieli. W przerwach między tańcami nasi goście mogli posilić się w kawiarence, skosztować zapiekanek, frytek, przegryźć popcorn oraz osłodzić się watą cukrową. Najmłodsze dzieci bawiły się w kulkolandii.
Nie obyło się bez najważniejszego gościa Choinki czyli św. Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami przygotowanymi przez rodziców z Rady Rodziców.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Występ w GOKu w Biskupcu
19 stycznia 2018roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowitem wystąpili podczas imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka w GOK w Biskupcu. Dzieci wystawiły przygotowane wcześniej jasełka. Był to już trzeci występ dzieci. Przedstawienie obejrzeli widzowie z Biskupca i okolic. W czasie występu na sali panowała cisza i zainteresowanie popisami aktorskimi i wokalnymi uczniów naszej szkoły. Za swój występ dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Po występie był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania. Dzieci pojechały do Biskupca pod opieką pań: Urszuli Tudek, Ireny Raczkowskiej, Bernadety Kowalkowskiej i Bożeny Makowieckiej.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie