22 lutego 2019 roku harcerze, zuchy i instruktorzy Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie spotkali się w Kurzętniku na wieczornicy. Na spotkaniu nie zabrakło też rodziców i gości.
Wieczornica
Zebranych na hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku powitał komendant nowomiejskiego hufca. Podziękował mundurowym i gościom za przybycie. Dnia 22 lutego (w 1857 roku) urodził się Robert Baden-Powell, założyciel skautingu oraz jego żona Olave (w 1889 roku). Jest to więc ważna data dla każdego harcerza. Dlatego tego dnia obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej.
8 marca
8 marca
Międzynarodowy Dzień Kobiet
8 marca to od ponad 100 lat Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia panie - i te starsze i te młodsze - świętują na całym świecie i cieszą się z tego, że są kobietami!Tego dnia panowie nauczyciele zorganizowali uroczysty apel, gdzie uczniowie z klasy piątej wystąpili z montażem słowno-muzycznym. Ponadto chłopcy z klas VII i VIII zatańczyli dla pań i dziewczynek. Panie otrzymały laurki z życzeniami i kwiaty, zaś dziewczynki cukierki. Był to wyjątkowy i radosny dzień.
OGŁOSZENIE
Dnia 8 marca Dzień Kobiet godz 11.25 zapraszamy wszystkie mamy naszych uczniów na akademię przygotowaną przez uczniów klasy 5 oraz występ chłopców z klas VII i VIII.
Wizyta przedstawicieli Banku PKO BP
PIERWSZY MARZEC 2018 ROK WIZYTA PRZEDSTAWICIELI BANKU PKOBP W NASZEJ SZKOLE
PKO Bank Polski jest bankiem uniwersalnym.
Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) powracają do szkół. W programie prowadzonym przez PKO BP uczestniczy co trzecia placówka w Polsce, co daje wynik 4,5 tys. szkół podstawowych, a uczniowie zgromadzili na rachunkach ok. 60 mln zł. Czym są Szkolne Kasy Oszczędności i jakie korzyści płyną z oszczędzania?
Dawniej były drukowane książeczki oszczędnościowe. Dzisiaj są zakładane cyfrowe konta. Szkolne Kasy Oszczędności to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie przedsiębiorczości czy ekologii. Specjaliści podkreślają, że wiedzy o roli pieniędzy w życiu warto uczyć dzieci od najmłodszych lat. Dzięki temu w dorosłym życiu lepiej zrozumieją podstawowe problemy finansowe, planowanie domowych budżetów, kredyty i pożyczki, a także inwestycje.
Pierwszego marca do naszej szkoły zawitały panie z PKOBP z Jabłonowa Pomorskiego, aby najmłodszym uczniom przybliżyć informacje o bankowości. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat oszczędzania pieniędzy co zaowocuje w starszym wieku. Uczniowie rozwiązywali zagadki , odpowiadali na pytania, bawili się w memory oraz kolorowali obrazki. Ponadto odbył się konkurs, który wygrali: Maria Kwiatkowska, Hubert Gul z klasy I, Szymon Miklikowski z klasy II i Ewa Lizak z klasy III.
Dzień Żołnierzy Wykletych
1 MARCA NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, w której uznał zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
W 2009 roku organizacje kombatanckie, skupione wokół Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, reprezentującego takie organizacje jak: Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość”, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, wsparte przez opolskie władze samorządowe, zwróciły się o ustalenie dnia 1 marca Dniem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia. Od początku poparcia dla inicjatywy zadeklarowały kluby parlamentarne Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.
Inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia nowego święta podjął w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński. Uzasadnienie dołączone do projektu ustawy głosiło, że ustanowienie święta
jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata].
W naszej szkole zorganizowano gazetkę ścienną, a nauczyciele przybliżyli uczniom historię żołnierzy wyklętych, niezłomnych.
Uczniowie ze Szkoły Mundurowej z Bielic
Promocja Szkoły Mundurowej z Zespołu Szkół w Bielicach
Dnia 25 lutego 2019 roku do naszej szkoły zawitali dwaj uczniowie ze szkoły mundurowej w Bielicach z panem R. Wasiakiem. Nasi uczniowie z klas VII-VIII ćwiczyli musztrę oraz ćwiczenia z samoobrony z bronią w ręku.
Musical profilaktyczny
MUSICAL „CO W TRAWIE PISZCZY…”
Dnia 21 lutego 2019 roku dzieci z zerówki, uczniowie klas I-III naszej szkoły pojechali do Brodnickiego Domu Kultury w Brodnicy na barwny musical profilaktyczny pt. "Co w trawie piszczy..." w wykonaniu aktorów Teatru Forte z Wrocławia.
Obecnie, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórczy musical ukazał życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd, dziwactwa, uświadamiając wszystkim, że „inność każdego z nas”, tak naprawdę wcale nie jest wadą. Na łące żyją przeróżne stworzenia! Mrówka jest pracowita i ciągle gdzieś się śpieszy. Rozmarzony konik polny skacze wysoko ponad źdźbłami trawy, a wieczorami gra na skrzypcach. Ubrana w sukienkę w groszki biedronka dba o wygląd i godzinami przegląda się w kroplach ros Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami można pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego.
Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska, to z pewnością największe walory tego musicalu.
Dzieci były zachwycone spektaklem i opowiadały o nim z ogromnym entuzjazmem.
Harcerze podczas ferii
ZIMOWY BIWAK PODCZAS FERII ZIMOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTROWITEM
W czasie ferii zimowych w dniach 28 -29 stycznia druhny: U. Tudek i D Duńczyk wraz z zaprzyjaźnioną drużyną "Patriam" zorganizowały biwak pod hasłem "Stop przemocy i wykluczeniu". Zajęcia oscylowały wokół tego tematu, a ponadto harcerze ćwiczyli musztrę, szyfrowanie, realizowali zadania z zakresu takich sprawności harcerskich jak "Kucharz' i "Obywatel". Nie zabrakło także zajęć terenowych oraz ogniska z kiełbaskami w blasku księżyca. Podczas świeczowiska rozbrzmiewały piosenki, rozpatrywano zagadnienie braterstwa. Harcerze rywalizowali w trzech patrolach. Ich zmagania były skrupulatnie punktowane i nagrodzone dyplomami . Wyłoniono także najbardziej aktywnych harcerzy. Zostali nimi: Amelia Piotrowska (kl VII) i Mikołaj Sikora (kl IV).
Dzień Babci i Dziadka 2019
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Ostrowitem
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole połączony z choinką szkolną i Mikołajem. 20 stycznia 2019 roku w niedzielę na uroczystość choinki szkolnej, Mikołaja a w szczególności występy naszych dzieci poświęcone Babciom i Dziadkom licznie przybyli zaproszeni goście i społeczność lokalna. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Barbara Kołpacka, która serdecznie przywitała przybyłych gości i życzyła wszystkim dobrej zabawy. W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III i chórek szkolny pod kierunkiem wychowawczyń przedstawiły program składający się z wzruszających wierszy, piosenek okolicznościowych oraz inscenizacji. Występy naszych najmłodszych bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa. Po części artystycznej wszyscy zebrani bawili się przy muzyce. Najmłodsze dzieci bawiły się w kulkolandii. Nie obyło się bez najważniejszego gościa choinki czyli św. Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami przygotowanymi przez rodziców z Rady Rodziców. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Strażacy w naszej szkole
STRAŻACY Z KOMENDY POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Z NOWEGO MIASTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTROWITEM
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ostrowitem przekazali przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście pluszaki z przeznaczeniem na tzw. „misie ratowniki”. Jak informuje st. kpt. Krzysztof Szałkowski, oficer prasowy nowomiejskiej straży pożarnej efekty zbiórki pluszaków przerosły najśmielsze oczekiwania. Uczniowie niedużej szkoły zebrali ich cztery wielkie worki. W trakcie przekazania maskotek strażacy, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej przedstawili prezentacje „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” i „Bezpieczne Ferie 2019”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne dotyczące tlenku węgla.
KP PSP dziękuje uczniom, rodzicom oraz gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Ostrowitem za przeprowadzenie zbiórki.
Zawody lekkatletyczne
Kolejny raz na zawodach lekkoatletycznych naszych uczniów w Warszawie
Dnia 20 stycznia 2019 roku uczennica klasy III naszej szkoły Antonina Damszel w biegu na dystansie 100 metrów zajęła drugie miejsce, a na dystansie 200 metrów trzecie miejsce, zaś uczeń klasy IV Mikołaj Sikora zajął szóste miejsce na dystansie 100 metrów. Brawa dla naszych sportowców.
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy 2019
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu!
Dnia 13 stycznia 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariuszki z naszej szkoły: Natalia Leśniewska, Amelia Piotrowska, Agnieszka Laskowska- uczennice klasy VII i Patrycja Jankowska – uczennica klasy VIII zbierały pieniądze do puszek w Biskupcu podczas 27 finału WOŚP. Opieką nad wolontariuszkami zajęła się pani Marlena Dumkiewicz. Udało się zebrać łącznie podczas zbiórek i licytacji - 22 696,77 zł, co jest rekordem wszystkich dotychczasowych finałów na terenie gminy!
Przekaż 1% podatku
Mistrzostwa lekkoatletyczne
Dnia 5 stycznia 2019 roku uczennica naszej szkoły Antonina Damszel z klasy III brała udział w Zimowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Kórniku. Zawody odbyły się w Hali Sportowej OAZA. Tosia rywalizowała w trójboju: bieg na dystansie 30 metrów, skok w dal z miejsca i rzut oszczepem, w kategorii wiekowej 9 – 11 lat. Nasza uczennica zdobyła pierwsze miejsce, otrzymała puchar i medal. Brawa dla Tosi.
Policjant Bezpieczne ferie
Kolejny raz pan policjant z Komendy Powiatowej Nowego Miasta Lubawskiego w naszej szkole
W dniu 8 stycznia 2019 roku po raz kolejny gościliśmy pana z Policji Komendy Powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas spotkania pan policjant przeprowadził pogadankę dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania się na drogach, konieczności noszenia odblasków przez dzieci jak i przez dorosłych. Ponadto pan dzielnicowy rozmawiał z uczniami na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Uczulił uczestników pogadanki, aby dzieci nie otwierały drzwi nieznanym osobom, nie wsiadały do nieznanych samochodów, i nie brały słodyczy od nieznajomych
Wieczornica
WIECZORNICA HUFCOWA 2018
Harcerze, zuchy i instruktorzy Hufca ZHP im. Bohaterów Września 1939 roku spotkali się na wieczornicy. Podsumowali działalność w mijającym 2018 roku.
Wieczorne spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. O zapalenie symbolicznych świeczek poproszono harcmistrz Barbarę Przeradzką Martko, dyrektorkę Norwida, której towarzyszył zuch z 5 Słonecznej Gromady Zuchowej w Ostrowitem w osobie Seweryna Walkusza.
Jako, że mamy okres przedświątecznym jasełka wystawili harcerze z 68 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki z Mroczna. Potem, przy pomocy prezentacji multimedialnej, zaprezentowane zostały działania, akcje i spotkania nowomiejskich harcerzy w 2018.
Kilka słów do zebranych i życzenia świąteczno - noworoczne przekazali Andrzej Ochlak, starosta powiatu nowomiejskiego oraz Krzysztof Widźgowski, wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.
Nie zabrakło wspólnego śpiewu piosenek harcerskich. Była też okazja do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.Naszą szkołę reprezentowały przedstawiciele Gromady Zuchowej : drużynowa Justyna Lewandowska oraz zuchy: Maria Kwiatkowska i Seweryn Walkusz oraz Drużyny Harcerskiej: drużynowa Dorota Duńczyk oraz druhna Amelia Piotrowska.
Przywiezione światełko betlejemskie, jak co roku, trafiło do Kościoła Parafialnego pw. św. Jakuba w Ostrowitem, do Szkoły Podstawowej w Ostrowitem oraz wraz z drobnymi upominkami do osób starszych i chorych z naszych miejscowości.
Wigilia 2018
Wigilia w Szkole Podstawowej w Ostrowitem
Okres Świąt Bożego Narodzenia to piękny czas pełen wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czas Narodzin Chrystusa. Dnia 21 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbyła się Wigilia szkolna poprzedzona obejrzeniem jasełek w wykonaniu uczniów tej szkoły. Na uroczystość wigilijną zaproszeni byli: Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, pani dyrektor GOK-u w Biskupcu, radni, sołtys, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Jasełka przygotowali: pani Bożena Makowiecka, pani Urszula Tudek i ksiądz proboszcz Parafii Ostrowite Michał Napierała.
ŚNIADANIE DAJE MOC 2018
„ŚNIADANIE DAJE MOC”
Po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Ostrowitem uczniowie klas I-III z nauczycielami przygotowywali zdrowe posiłki w ramach 8 listopada - Dnia Śniadanie Daje Moc. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Jak co roku dzieci uczestniczące w projekcie wykazały się niesamowitą inwencją! Dzieci utrwalały wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka, realizując specjalnie przygotowane scenariusze lekcji.
Biegi w Warszawie
Biegi w Warszawie
16 grudnia 2018 roku Szkołę Podstawową z Ostrowitego reprezentowało dwoje uczniów w biegu na dystansie 100 metrów. Antonina Damszel uczennica klasy III zajęła drugie miejsce, a Mikołaj Sikora uczeń klasy IV również zajął dobre miejsce w biegu na 100 metrów. Była to Warszawska Liga Biegowa „Zakochaj się w Warszawie”.
Planetarium
Lekcja geografii w Olsztynie
W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie klasy 5 byli na wycieczce w Olsztyńskim Planetarium w Olsztynie na lekcji geografii. Klasa pojechała pociągiem, a pierwszym i najważniejszym punktem wycieczki było planetarium i seans pt ”Ziemia, Księżyc, Słońce”. Po spektaklu chwila odpoczynku w kręgielni i powrót do domu. Opiekunami były panie Marlena Dumkiewicz i Irena Raczkowska
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie