Lista kandydatów zakwalifikowanych. Klasa I.
Lista kandydatów zakwalifikowanych. Oddział przedszkolny.
REKRUTACJA
TERMINY REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ
Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Biskupiec.
„Dziel się Uśmiechem”
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w 8 edycji programu „Dziel się Uśmiechem” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Współorganizatorem jest PCK.Jak co roku ambasadorka programu Magdalena Różczka zachęcała uczniów do dbania o piękny i zdrowy uśmiech.Uczniowie klas I-IV zostały ponownie zapoznani z zasadami prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedzieli się jak zapobiegać próchnicy zębów, która dotyczy ponad 80% polskich sześciolatków i dwunastolatków. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu, mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę tego problemu w Polsce.Występowanie próchnicy zębów wśród najmłodszych jest zjawiskiem alarmującym.
Aby zachęcić uczniów do większej aktywności opiekun SK PCK p. Justyna Lewandowska zorganizowała konkurs na plakat tematyczny pt.” Dziel się Uśmiechem – ja i moje zęby, ja i mój uśmiech”. Ze względu na trwającą pandemię Covid-19 oraz prowadzenie zajęć w formie zdalnej, prezentacja prac odbyła się na Platformie Discord.
12
„ZOSTAŃ MIKOŁAJEM ZWIERZĄT”
Pod tym hasłem odbyła się przedświąteczna zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska OTOZ Animals w Iławie. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej w naszym kraju, oraz w trakcie zdalnego nauczania, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami stanęli na wysokości zadania i dostarczyli do szkoły spore ilości karmy dla bezdomnych kotów i psów. Zbiórkę karmy zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu, którego koordynatorem jest p. Justyna Lewandowska.
Dziękujemy!!!
ZDOBYCIE NAGRODY III STOPNIA ORAZ BRĄZOWEJ ODZNAKI W KONKURSIE SKO DLA SZKÓŁ I NAUCZYCIELI
W 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowitem dołączyli do SKO.
Opiekunem SKO jest pani Jonata Filich.
Już trzeci raz przystąpiliśmy do konkursu dla szkół i nauczycieli. Celem Konkursu jest wsparcie działań edukacyjnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych realizowanych w ramach programu SKO. Poprzez ww. działania rozumie się działalność ekonomiczną dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania, wyrabianie w nich nawyku świadomego oszczędzania oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych.
ŚLEMY ŻYCZENIA
Od Serca do Serca, od drzwi do drzwi... ślemy życzenia. Koleżanka - koleżance, uczeń - nauczycielowi... Dzielimy się tym, co w sercu. To piękny czas.
NAUKA ZDALNA. Jak działać efektywniej i czuć się bardziej spełnionym.
Wesołych Świąt!
W tym roku od 19 października uczniowie uczą się zdalnie i dlatego to nie uczniowie śpiewali kolędy dla nauczycieli, rodziców i kolegów. Uczniowie mogli zobaczyć swoich nauczycieli w nietypowych rolach - występujących specjalnie dla nich. Zawsze to dzieci przygotowują wszystkie uroczystości, oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli. Teraz nauczyciele pokazali, że nie tylko wymagają, ale również sami potrafią się zaprezentować. 9 grudnia 2020 roku po życzeniach i ciepłych słowach przekazanych dla uczniów i rodziców przez panią wicedyrektor Irenę Raczkowską nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ostrowitem zaśpiewali dla uczniów tej szkoły Pastorałkę „ Od serca do ucha”. Nauczyciele chcą być z uczniami, wspólnie z nimi świętować i pokazać, że śpiewanie kolęd to jest tradycja, która dotyczy wszystkich.
PORADNIK DLA RODZICÓW - ZDALNE NAUCZANIE
ŚLUBOWANIE KLASY I
Minęły pierwsze miesiące nauki. Dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Ostrowitem był to czas zapoznania się ze szkołą i nową rolą – rolą ucznia. Po pierwszych tygodniach nauki, 6 listopada 2020 pierwszoklasiści zostali pasowani na ucznia klasy pierwszej. Była to dla nich ważna chwila. Uroczystość tę rozpoczęła pani dyrektor Barbara Kołpacka witając dzieci z klasy I, wychowawcę panią Bożenę Makowiecką i panią uczącą w tej klasie Bernadetę Kowalkowską oraz najmłodsze dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Pierwszoklasiści pokazali to czego zdążyli nauczyć się od początku roku szkolnego – śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz zaprezentowali układ taneczny. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu nastąpił akt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, którego dokonała pani dyrektor Barbara Kołpacka, życząc najmłodszym uczniom naszej szkoły wiele radości i wytrwałości w osiąganiu celów. Dzieci otrzymały dyplomy, medale i upominki, które ufundowali pani dyrektor, rodzice i Wójt Gminy Biskupiec. Po uroczystości wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się do klasy na zajęcia. Ze względu na pandemię koronawirusa klasa miała uroczystość w sali gimnastycznej w obecności pani dyrektor, wychowawcy tej klasy, nauczyciela uczącego w klasie I oraz najmłodszych dzieci z OP.
14 PAŹDZIERNIKA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty. Dzień nauczyciela w Polsce obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w naszym kraju.
W tym roku w związku z sytuacją epidemiczną, wszystkie uroczystości organizowane z tej okazji odbyły się w reżimie sanitarnym. W związku z epidemią w naszej szkole nie odbył się apel poświęcony temu świętu. Uczniowie i dzieci wyraziły wdzięczność nauczycielom wręczając kwiaty. Najlepsze życzenia złożyły panie z Rady Rodziców i zaprosiły na słodki poczęstunek. Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu samorządu i mieszkańców Gminy złożył serdeczne podziękowania i słowa uznania za codzienną odpowiedzialną pracę na rzecz młodego pokolenia. Szczególne podziękowania skierowane były do nauczycieli za zaangażowanie w pracę edukacyjną i wychowawczą w trudnych czasach pandemii.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej nie odbyło się w marcu 2020 roku z powodu pandemii COVID-19. Uczniowie klasy II dopiero 7 października 2021 roku zostali czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Pani dyrektor Barbara Kołpacka i pani Jonata Filich wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i książki do czytania.
OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE!!!
KOMUNIKAT!
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!
W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 nauczyciela naszej szkoły, aby zachować bezpieczeństwo wprowadzam od dnia 19.10.2020 r. do 23.10.2020 r. włącznie nauczanie zdalne dla klas I – VIII oraz oddziału przedszkolnego przez platformę DISCORD zgodnie z aktualnym planem lekcji.
Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły przesyłane będą na bieżąco w dzienniku elektronicznym Librus.
Proszę o regularne sprawdzanie wiadomości.
Zwracam się również z prośbą o uważne obserwowanie stanu zdrowia swoich dzieci, a także pozostałych członków rodziny. W razie niepokojących objawów proszę pilnie kontaktować się z lekarzem rodzinnym.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowitem
Barbara Kołpacka
WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTROWITEM - 2020.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – 16 – 18 czerwca 2020r.
Zadania we wszystkich arkuszach sprawdzały, w jakim stopniu ósmoklasiści opanowali wymagania ogólne i szczegółowe − z zakresu trzech przedmiotów egzaminacyjnych − określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego. Poszczególne zadania w arkuszach egzaminacyjnych mogły również odnosić się do wymagań przypisanych do wcześniejszych etapów edukacyjnych, w tym podstawy programowej z2012r. dla I i II etapu edukacyjnego.
Do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 11 uczniów. Arkusz standardowy rozwiązywało 10 uczniów.
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Arkusz standardowy zawierał 22 zadania: 14 zadań zamkniętych i 8 zadań otwartych. Wśród zadań zamkniętych pojawiły się różne ich typy: wyboru wielokrotnego, prawda - fałsz i na dobieranie. Zadania otwarte wymagały od ucznia znajomości wybranych lektur obowiązkowych, wyrażenia opinii na podany w zadaniu temat, interpretacji tekstu kultury –projektu torby inspirowanej twórczością Henryka Sienkiewicza oraz napisania ogłoszenia. W drugiej części arkusza uczeń wybierał jeden z dwóch tematów: wypowiedź o charakterze argumentacyjnym –przemówienie albo wypowiedź o charakterze twórczym – opowiadanie.
Średni wynik egzaminu z języka polskiego wyniósł 56% (4 stanin), średni wynik gminy Biskupiec 55%, powiatu nowomiejskiego 55%, województwa warmińsko-mazurskiego 55%, kraju 59%.
Egzamin ósmoklasisty z matematyki
Arkusz standardowy zawierał 21 zadań. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać maksymalnie 30 punktów, w tym 15 punktów (50%) za rozwiązanie zadań zamkniętych oraz 15 punktów (50%) za rozwiązanie zadań otwartych. Wśród zadań zamkniętych większość stanowiły zadania wyboru wielokrotnego, w których należało wybrać jedną z podanych odpowiedzi, w dwóch zadaniach typu prawda - fałsz − ocenić prawdziwość zdań i w dwóch zadaniach na dobieranie − wskazać poprawne uzupełnienia podanych zdań. Zadania otwarte wymagały od ósmoklasistów uważnej analizy treści, w niektórych zadaniach również elementów graficznych, a następnie zaplanowania i zapisania kolejnych etapów rozwiązania oraz sformułowania odpowiedzi.
Średni wynik egzaminu z matematyki wyniósł 49% (6 stanin), średni wynik gminy Biskupiec 41%, powiatu nowomiejskiego 42%, województwa warmińsko-mazurskiego 42%, kraju 46%.
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego
Arkusz standardowy zawierał 51 zadań, zgrupowanych w 14 wiązek. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać maksymalnie 60 punktów, w tym 36 punktów (60%) za rozwiązanie zadań zamkniętych (wyboru wielokrotnego, na dobieranie) oraz 24 punkty (40%) za rozwiązanie zadań otwartych. Zadania otwarte wymagały od ósmoklasistów samodzielnego sformułowania odpowiedzi (zadania z luką i/lub odpowiedzi na pytania) oraz napisania krótkiego tekstu użytkowego (e-maila).
Średni wynik egzaminu z matematyki wyniósł 30% (2 stanin), średni wynik gminy Biskupiec 38%, powiatu nowomiejskiego 43%, województwa warmińsko-mazurskiego 50%, kraju 54%.
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka to okazja szczególnie znana młodzieży i przez nią też z radością celebrowana. Miejscem, gdzie to święto obchodzi się od lat, jest z pewnością szkoła. W naszej szkole chłopcy zostali obdarowani upominkami od swoich koleżanek.
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020.
Jak zawsze w trzeci weekend września: 18.09 (piątek), 19.09 (sobota), 20.09 (niedziela) 2020 sprzątamy Polskę w Wielkim Finale. Tegoroczna Akcja niewątpliwie różni się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! W naszej szkole odbyły się pogadanki dotyczące Akcji Sprzątania Świata, uczulano uczniów, aby razem z rodzicami posprzątali obejście wokół domu. Ponadto rozmawiano z dziećmi o segregacji śmieci do pojemników.
PROJEKT „WAKACJE Z MATZOO 2020”
Z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej, powstał projekt „Wakacje z Matzoo 2020”.
Organizatorzy zaprosili dzieci do podjęcia wyzwania rozwiązywania jednego zadania matematycznego dziennie. Począwszy od 1 lipca na uczestnika projektu czekały 62 zadania do rozwiązania w serwisie internetowym Matematyczne zoo, o stopniu trudności odpowiednim do jego wieku (klasy 1-8). Każde zadanie dostępne bylo tylko przez jeden dzień. Po wakacjach każdy uczestnik projektu, który rozwiązał prawidłowo co najmniej 20 zadań dostał dyplom (w wersji elektronicznej), a każdy uczestnik, który rozwiązał co najmniej 40 zadań – dyplom z wyróżnieniem.
Projekt był dla uczniów przede wszystkim dobrą zabawą, urozmaiceniem wakacji oraz pomocą w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki.
Dyplom z wyróżnieniem z naszej szkoły otrzymali Maria Zygmunt z klasy II i Maciej Zygmunt z klasy V.Wielkie brawa dla naszych uczestników.
GANG FAJNIAKÓW
Ruszyła nowa akcja lojalnościowo-edukacyjna sieci Biedronka - Gang Fajniaków. Mają one pomóc przekazać najmłodszemu pokoleniu, że natura jest bezcenna i warto o nią dbać. Nowa akcja lojalnościowo-edukacyjna sieci Biedronka potrwa aż do pierwszych dni grudnia.
Bohaterów jest dziesięcioro. Dziewięcioro to postaci jednoznacznie pozytywne, a jedna ma nieco trudniejszy charakter. Na pewno wszystkie Fajniaki pomogą najmłodszym w dbaniu o piękno kraju i planety, a ich rodzicom – we wspieraniu polskiej gospodarki. Gang Fajniaków to: Chmurka Celinka, Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir, Foka Frania, Jarzębina Julka, Piesek Piotruś, Dąb Dyzio, Ważka Wiola i ten, który niekoniecznie służy przyrodzie: Smog Stefek. Fajniaki mają szansę zostać kulturowym fenomenem, na miarę swoich uroczych poprzedników: Świeżaków i Słodziaków. Szkolne Przygody Gangu Fajniaków to program edukacyjny dla dzieci młodszych. Nasza szkoła i w tym roku wzięła udział w nowej odsłonie akcji edukacyjnej pielęgnującej wrażliwość ekologiczną najmłodszych. Troska o środowisko jest bardzo ważnym elementem działań sieci sklepów Biedronka. Dobre nawyki ekologiczne są wpajane od najmłodszych lat. Dnia 29 września 2020 roku odbyło się głośne czytanie w dwóch grupach: pierwsza grupa dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy pierwszej, druga grupa to uczniowie z klas II i III.
Archiwum Aktualności