13 czerwca br klasa 4 wraz z wychowawczynią p. Justyną Lewandowską oraz
p. Karolem Bączkowskim udała się na wycieczkę do Torunia. Swoją przygodę rozpoczęliśmy na dworcu PKP w Ostrowitem. Następnie test swoich sił oraz umiejętności przeszliśmy w Kinder Parku Centrum Rozrywki Rodzinnej, gdzie skakaliśmy na trampolinach, wspinaliśmy się na ściankach oraz korzystaliśmy z różnorodnych atrakcji. Kolejnym punktem była jazda tramwajem na Bulwar Filadelfijski, gdzie przepłynęliśmy się statkiem wycieczkowym po Wiśle. Podczas rejsu poznaliśmy najważniejsze fakty z historii Torunia, zabytki oraz rolę rzeki w rozwoju miasta. Uwieńczeniem wycieczki był spacer po Starówce oraz zakup słynnych pierników
Toruń
Rajd Zielonego Liścia 2019r.
W dniach 7-9 czerwca br. braliśmy po raz kolejny udział w Rajdzie Zielonego Liścia w Gaju. Tegorocznej organizacji podjęła się 16 NWDH „Płomienie” im. Szarych Szeregów. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy trasy. Najmłodsi przenieśli się w świat Gwiezdnych Wojen. Zuchy musiały pokonać ciemną stronę mocy i uratować galaktykę! W trakcie realizacji zadań rajdowych najmłodsi przeszli szkolenie na wojowników jedi. Natomiast motywem przewodnim dla harcerzy był efekt motyla.
W piątek, po zakwaterowaniu oficjalnie rozpoczął się rajd mundurowym apelem. Po zachodzie Słońca wszyscy zebrali się w kręgu przy ogniu, aby wspólnie pośpiewać i przedstawić swoje zadania przedrajdowe jakimi była prezentacja swoich patroli.
Sobota okazała się być najintensywniejszym dniem. Rano uczestnicy wyruszyli na swoje trasy po okolicznych terenach, na których wykonywali zadania. Po obiedzie dla zuchów i harcerzy przygotowane zostały zajęcia. Zuchy przygotowali smaczną pizzę i byli świadkami niezwykłych pokazów „Doktorka”. Wieczorem ponownie zgromadziliśmy się przy ognisku.
W klasyfikacji końcowej zuchy z 5 Słonecznej Gromady Zuchowej zajęli III miejsce. Harcerze z 17 DH „Wataha” im. Danuty Siedzikówny „Inki” również zdobyli III miejsce.
FESTIWAL PIEŚNI RELIGIJNEJ W WARDĘGOWIE
11 czerwca 2019 roku, w drugim dniu odpustu w Wardęgowie odbył się II Festiwal Pieśni Religijnej Wardęgowo 2019. W zmaganiach festiwalowych brały udział dzieci i młodzież w kategoriach:- soliści do lat 9, - soliści do lat 13, - soliści do lat 18, - zespoły i scholie do lat 18. W festiwalu wzięła udział również delegacja dzieci z naszej szkoły. Było to 19 dzieci z klas 0 – III, które wystąpiły w kategorii zespoły. Uczniowie zaśpiewali dwie pieśni, które bardzo spodobały się widzom oraz członkom jury. Grupa zajęła II miejsce, przysparzając radości i wzruszeń swoim rodzicom i opiekunce zespołu p. Bożenie Makowieckiej. Dzięki ładnemu zaprezentowaniu swoich umiejętności grupa otrzymała dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł. Pieniądze prawdopodobnie zasilą fundusze na nowe stroje dla zespołu. Podczas imprezy dzieci zostały ugoszczone frytkami oraz ciastem, otrzymały również napoje. Wszystkie dzieci zostały dowiezione na festiwal przez swoich rodziców.
Spotkanie z policjantem w szkole
Dnia 5 maja 2019 roku dzielnicowy pan Andrzej Szymański spotkał się z uczniami naszej szkoły w celu przeprowadzenia pogadanki na temat bezpiecznych wakacji na drogach i nad wodami. Pan Policjant omówił zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego. Także wręczył upominki laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.
WYCIECZKA DO GDAŃSKA
W dniach 30-31odbyła się wycieczka do Gdańska. O godzinie 6:00 spod szkoły uczniowie klas III-VIII wraz z opiekunami udali się w podróż do Gdańska. O godz. 9:00 nastąpiło spotkanie z przewodnikiem, który pokazał uczestnikom wycieczki piękno Starego Miasta w Gdańsku.
Ruszyliśmy główną ulicą Starego Miasta, gdzie odwiedziliśmy muzeum - „Dom Uphagena”, który oddawał klimat dawnych lat. Po drodze wstąpiliśmy do manufaktury cukierków „CIUCIU”, gdzie nasi uczniowie mogli zakupić cukierki niespotykane w supermarketach, wytwarzane na oczach klientów. Następnie odwiedziliśmy Bazylikę Mariacką zwaną często „Koroną Gdańska” - największą w Europie świątynię wybudowaną z cegły, gdzie najwytrwalsi weszli schodami na wieżę widokową. Potężne mury i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Przy historycznej fontannie Neptuna dostaliśmy chwilę wolnego czasu na zakup pamiątek oraz lodów. Następnie statkiem Żeglugi Morskiej przepłynęliśmy na Westerplatte, gdzie złożyliśmy hołd żołnierzom, którzy zginęli broniąc naszego kraju.
Po bardzo męczącym dniu udaliśmy się do nadmorskiej miejscowości Rewa na posiłek i nocleg. Nie zabrakło spaceru brzegiem morza.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Gdańskiego ZOO. Przy pięknej pogodzie podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem w Katedrze Oliwskiej, gdzie wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Pan przewodnik przedstawiał krótki zarys historyczny tej świątyni, a następnie zabrał nas na spacer po przepięknym Parku Oliwskim, w którym mogliśmy podziwiać niespotykane w naszym kraju gatunki roślin. Tym punktem wycieczki zakończyliśmy pobyt w Trójmieście i udaliśmy się w podróż powrotną.
Organizatorem wycieczki była pani Jonata Filich. Opiekunowie to – pani Marlena Dumkiewicz i ks. Michał Napierała.
Wycieczka do Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu
Dnia 3 czerwca 2019 roku najmłodsze dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I-IV pojechali do Elbląga do Parku Rozrywki „Nowa Holandia”. Dzieciństwo to najwspanialszy okres w życiu dzieci, niezapomniana zabawa.
MAŁPI GAJ to 2- poziomowy labirynt z wieloma przeszkodami i zjeżdżalnią poprowadzoną wprost do ogromnego basenu wypełnionego kolorowymi piłeczkami.
TRAMPOLINY - skupisko 8 trampolin gwarantujące niezwykłe doznania i rozrywkę na najwyższym poziomie! Wiek nie ma znaczenia, tu wszyscy odnaleźli coś dla siebie.
OBŁĘDNY TUNEL - to urządzenie o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 metry szerokości niezapomnianych emocji! Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i dajemy ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków.
ZJEŻDŻALNIA LEW GIGANT - wizytówką obiektu jest 28 metrowa zjeżdżalnia, największa tego typu konstrukcja w Polsce z nominacją do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Całkowicie bezpieczna zabawa dla dzieci powyżej 3 roku życia, zapewnia niezapomniane wrażenia i wielkie emocje. Po wejściu na zjeżdżalnię roztacza się imponujący widok na najbliższe okolice Parku Rozrywki. Zjazd na dół odbywa się na dwa sposoby - szerokim łagodnym torem lub dynamiczną zjeżdżalnią z mini zakrętem. Na dole dla oczekujących na swój zjazd i zbierających siły, ścianka wspinaczkowa i nadmuchiwana poduszka do skakania. To naprawdę świetna zabawa!
MINI ZOO - zwierzęta, które mogliśmy do tej pory oglądać jedynie na zdjęciach. Spotkaliśmy tu: kangury, lamy, daniele, owce, owce kameruńskie, osły, żenety, króliki, kozy, dziki. Przy każdym wybiegu znajdują się opisy zwierząt. Płynięcie małym statkiem i podziwianie pięknej przyrody oraz strzelanie z łuku.
Wycieczkę zorganizowała pani Marlena Dumkiewicz, dzieci opiekowały panie: Urszula Tudek, Bożena Makowiecka, Bernadeta Kowalkowska i Anna Piechota.
Wszyscy uczestnicy zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wycieczki.
Postaw na Rodzinę - piknik
„Postaw na rodzinę” –festyn rodzinny w Ostrowitem
Drugiego czerwca 2019 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się rodzinny festyn, którego organizatorami byli Szkolne Koło Caritas, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ostrowitem Zebrało się wiele rodzin z dziećmi z całej okolicy. Przygotowano wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu były występy dzieci ze szkoły. Odbył się turniej piłki nożnej, konkursy: koło fortuny, kalambury, konkurs plastyczny i literacki, a także prezentacja multimedialna o tematyce :Alkohol i narkotyk to wróg”. Ponadto konkursy przygotowane przez Ochotniczą Jednostkę Straży Pożarnej z Biskupca, biegi dla najmłodszych dzieci. Można było także posilić się smacznymi wypiekami i kiełbaską z grilla. Podczas festynu przygrywał zespół pana Jerzego Nalika i Patera Bend z Iławy. Pani dyrektor Barbara Kołpacka podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu wręczając statuetkę przyjaciela szkoły i podziękowania.
Wyniki z rozgrywek piłki nożnej w dniu 02.06.2019 r.
I Kategoria kl. IV-VI
I miejsce FC "Po Nalewce" (Brodnica i okolice oraz Ostrowite)
II miejsce WKS Krzaki (Ostrowite)
III miejsce 10 KS Czerwoni (Ostrowite)
II Kategoria kl. VII-VIII+ gimnazjum
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łąkorzu
II miejsce "FC Tygrysy" (Ostrowite)
III Kategoria klas ponadgimnazjalnych (dorośli)
I miejsce Krotoszyny
II miejsce "Dostarczyciele punktów" (Lipinki)
III miejsce "Nieskuteczni" (Ostrowite)
Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pikniku społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania.
Bieg Tosi
W piątek, 10 maja odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego Stadionu Miejskiego przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Mieście.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem grupy sportowców a następnie odśpiewaniem hymnu państwowego. Sporo było okazjonalnych wystąpień gości gratulujących władzom miasta oddania do użytku obiektów sportowych, ale także padło wiele słów w kierunku zgromadzonej na trybunach młodzieży, by ta jak najszerzej korzystała ze zmodernizowanego stadionu. Po przecięciu zwyczajowej wstęgi i poświęceniu obiektu odbyły się pierwsze zawody sportowe w ramach Otwartego Nowomiejskiego Mityngu Lekkoatletycznego. Nasza uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Ostrowitem Antonina Damszel w biegu na 60 metrów miała czwarty czas, w związku z tym, że była najmłodszą uczestniczką zajęła I miejsce i otrzymała: dyplom, medal i puchar. Pani dyrektor Barbara Kołpacka na apelu gratulowała Antosi wręczając słodki upominek.
Jabłonowo
Wycieczka do Jabłonowa Pomorskiego
20 maja 2019 roku uczniowie klas I-III i dzieci z OP pojechały do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim. Tam dzieci dowiedziały się o ciężkiej pracy strażaków. Obejrzały sprzęt oraz zwiedziły wóz strażacki od środka. Następnie udały się do Domu Kultury w Jabłonowie Pomorskim na przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy OZZ” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów. Opiekunowie: panie Jonata Filich, Urszula Tudek, Bożena Makowiecka, kierownik wycieczki Bernadeta Kowalkowska.
PIKNIK 2019
Schronisko Iława
14 maja 2019r panie ze schroniska w Iławie wraz ze swoimi pupilami :piekskami" odwiedziły naszą szkołę przekazując informację o tym jak należy dbać o zwierzęta.Odbyłą się prezentacja przygotowana przez panie oraz zabawy z pieskami. Nasza szkoła uczetsniczyła w akcji zbiórki karmy dla tegoż schroniska a klasay,które zebrały największą ilość karmy (klasa VI i VII) będą miały zorganziowany wieczór filmowy. Opiekunem akcji była pani Marlena Dumkiewicz.
Dzień Ziemi
Uczniowie klasy VI wraz z panią Marleną Dumkiewicz zorganizowanli w naszej szkole Dzień Ziemi, w którym brała udział cała szkoła. Młodsze dzieci przebrane były na kolorowo co była widać na korytarzu naszej szkoły. Podczas tego dnia odbyło się przedstawienie, które rozpoczęło obchody Dnia Ziemi, a kolejny etap to konkursy; w oddziale Przedszkolnym konkurs plastyczny, w klasach I-III test ekologiczny a w klasach młodszych i starszych hasło ekologiczne. Najlepsi uczniowie oraz klasy otrzymały dyplomy oraz upominki.
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Jak co roku z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy VIII przedstawili montaż słowno – muzyczny, który był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych, przesłaniem również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego.
Na koniec uroczystej akademii wszyscy obecni uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn szkolny. Następnie pani dyrektor Barbara Kołpacka serdecznie podziękowała nauczycielom: wychowawczyni pani Marlenie Dumkiewicz, pani Lucynie Jabłońskiej uczącej historii, pani Bożenie Makowieckiej uczącej muzyki i pani Urszuli Tudek uczącej plastyki za wkład w przygotowanie tej akademii a szczególnie uczniom za trud, jaki włożyli w to, by dzień 3 maja został w sposób szczególny uczczony w naszej szkole.
Złaz
27 kwietnia br. w Bydgoszczy odbył się Złaz Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej „WODA jest życiem”. Hufiec Nowe Miasto Lub. reprezentowała m.in. 5 Słoneczna Gromada Zuchowa z drużynową Justyną Lewandowską oraz 17 DH Wataha im. Danuty Sędzikówny z Ostrowitego z dh Dorotą Duńczyk. Na miejscu czekało wiele atrakcji. Po uroczystym apelu zuchy wzięły udział w spotkaniu z Panem Menzurką i jego ciekawostkami, poznały tajemniczy świat przyrody. Po wysłuchaniu legend bydgoskich na Barce Lemara, poszukiwali skarb Pirata i spotkali się z jego wesołą załogą. Harcerze natomiast zmagali się z zadaniami gry miejskiej, zwiedzili Stanowisko Policji, Stanowisko Harcerskiej Sekcji Płetwonurków. Podczas złazu wszyscy uczestnicy wzięli udział w różnego rodzaju aktywnościach i doświadczeniach związanych z wodą, dowiedzieli się o miejscach, w których brakuje wody, zwiedzali Wieżę Ciśnień i Wodociągi Miejskie. Uwieńczeniem złazu były pokazy ratownictwa na Wyspie Młyńskiej oraz koncert zespołu szantowego. Dla wszystkich uczestników przewidziano ciepły posiłek – grochówka oraz przekąska – drożdżówka i woda. Równocześnie odbywały się XXIX Mistrzostwa Pływackie ZHP, w których udział wzięła nasza zuchenka Antonina Damszel – w stylu klasycznym i dowolnym zdobyła dwa złote medale. Tosia jako jedyna uczestniczka z naszego terenu wywalczyła puchar i II miejsce w klasyfikacji końcowej dla Hufca Nowe Miasto Lubawskie. Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni !!!
Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego udział w złazie był bezpłatny.
Podziękowania
Podziękowania Pani Dyrektor za osiągnięcia uczniów
Słowa podziękowań pani dyrektor Barbara Kołpacka skierowała także do uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w Złazie Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej „WODA jest życiem”. Hufiec Nowe Miasto Lub. reprezentowała m.in. 5 Słoneczna Gromada Zuchowa z drużynową Justyną Lewandowską oraz 17 DH Wataha im. Danuty Sędzikówny z Ostrowitego z dh Dorotą Duńczyk.. Równocześnie odbywały się XXIX Mistrzostwa Pływackie ZHP, w których udział wzięła nasza zuchenka Antonina Damszel – w stylu klasycznym i dowolnym zdobyła dwa złote medale. Tosia jako jedyna uczestniczka z naszego terenu wywalczyła puchar i II miejsce w klasyfikacji końcowej dla Hufca Nowe Miasto Lubawskie. Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni !!! Uczniowie ci otrzymali słodki upominek od pani dyrektor.
TARGI W GIMNAZJUM
W dniu 5.04.2019r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w VI Targach Edukacyjnych w Zespole Szkół w Bielicach. Na spotkaniu uczniowie mieli możliwość rozmów z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych na temat tegorocznej rekrutacji oraz proponowanych kierunków kształcenia. Opiekunem była pani Marlena Dumkieiwcz
Życzenia z okazji Przejścia na Emeryturę
Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia.
Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia?
Wiek emerytalny po to jest nam dany,
By realizować niespełnione plany.Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia,
Tylko łykać życie i się delektować.
Brać wszystko co jeszcze do wzięcia zostało
Póki posłuszeństwa nie odmówi ciało.
Cieszmy się każdym dniem!
Wszystkiego najlepszego dla pani Krystyny Piotrowskiej.W dniu 28 marca 2019 roku nasza pani woźna Krystyna Piotrowska zakończyła pracę zawodową i przeszła na emeryturę. Uczniowie klasy VII przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się piosenki i wiersze. Następnie pani dyrektor Barbara Kołpacka, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie złożyli najlepsze życzenia pani Krystynie i obdarowali upominkami i kwiatami. Po części oficjalnej wszyscy ustawili się do pamiątkowych zdjęć.
Pasowanie na czytelnika 2019
Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Ostrowitem zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelników naszej szkoły, przy pięknie udekorowanej sali, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów pasowanych oglądali spektakl przygotowany przez klasę IV pt. „Kot w butach". Po uroczystym otwarciu nastąpił egzamin pierwszaków polegający na odgadnięciu zagadek dot. baśni. Kolejnym etapem stało się pasowanie uczniów przez panią Dyrektor Barbarę Kołpacką. Uczniowie otrzymali upominki oraz dyplomy. Pani bibliotekarka zaprosiła klasę pierwszą do szkolnej biblioteki, gdzie mogli wypożyczać wybrane przez siebie książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Całą inscenizację przygotowała p. Marlena Dumkiewicz.
WIOSENNY RAJD „MARZANNA”
Zuchy i harcerze z naszej szkoły w dniach 15 -17 marca 2019 r. uczestniczyli w rajdzie „Marzanna”, który zorganizowała wielopoziomowa drużyna harcerska „Patriam” w Szkole Podstawowej w Łąkorzu. Opiekę pełnili: U. Tudek, D.Duńczyk, K Bączkowski.
W rajdzie wzięło udział 203 uczestników z Hufca ZHP Nowe Miasto Lub., oraz z innych hufców. Tradycyjnie odbyło się uroczyste świeczowisko, podczas którego „Patriam” obchodziła swoje 2 urodziny.
W sobotnie przedpołudnie mundurowi zmagali się z różnymi zadaniami podczas biegu patrolowego. Natomiast po południu w Wiejskim Domu Kultury przeprowadzono Festiwal Piosenki Harcerskiej, podczas którego zaprezentowano wysoki poziom. Regulamin przewidywał wykonanie dwóch piosenek harcerskich lub turystycznych oraz samodzielnie akompaniowanie na instrumentach do śpiewanych utworów.
Nasze zuchy zespołowo wyśpiewały III miejsce, zaś solistka Weronika Goszka II. Ponadto zuchy w ogólnych zmaganiach rajdowych uplasowali się na II miejscu.
Harcerzom mimo usilnych starań nie udało się zająć żadnego miejsca ze względu na dużą i silną konkurencję.
Szkolny konkurs recytatorski
Dnia 2 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. 12 uczniów recytowało wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i innych poetów dla dzieci. Komisja w skladzie: Bożena Makowiecka, Bernadeta Kowalkowska i Irena Raczkowska wyloniły zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na etapie gminnym w GOK Biskupiec. Są to: Antonina Damszel i Maciej Zygmunt z klasy III. Gratulacje dla wszystkich uczestników. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez panią dyrektor Barbarę Kolpacką i panią Jonatę Filich.
Archiwum Aktualności