16 grudnia 2016 roku, 21 osobowa grupa zuchów i harcerzy uczestniczyła w uroczystym spotkaniu wigilijnym w Nowomiejskim Centrum Kultury. Wspólnie z innymi harcerzami i zaproszonymi gośćmi obejrzeli prezentacje multimedialną (dotyczącą działalności Komendy Hufca), jasełka, śpiewali piosenki, bawili się podczas pląsów. po czym nastąpiło uroczyste przekazanie ognia betlejemskiego. Nasi harcerze przekazali go do kościoła, pobliskich parafii. zaniosą go też wraz z upominkami i opłatkiem do osób starszych, chorych i samotnych.
Spotkanie wigilijne zuchów i harcerzy
60-lecie SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSTROWITEM
Jubileusz szkoły to okazja do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Przy tak pięknym i niepowtarzalnym jubileuszu w naszej szkole zorganizowano uroczystość, która upamiętniła to wydarzenie. O godzinie 9.30 uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, na którą uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się do Kościoła Parafialnego w Ostrowitem. Uroczyste nabożeństwo odprawił ks. Michał Napierała. Po mszy Świętej złożono kwiaty na grobach byłych nauczycieli i księży katechetów. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. Zaproszeni goście mogli zwiedzać szkołę, zaglądać do sal lekcyjnych, obejrzeć wystawkę naszych kronik i zdjęć z dawnych lat. Mogli podziwiać świąteczne wytwory Szkolnego koła Caritas oraz porozmawiać w zorganizowanej kawiarence, gdzie czekały na nich słodkie wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Po słodkim poczęstunku, w pięknie udekorowanej sali pani Irena Raczkowska powitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wice-Starosta Nowomiejski - pani Katarzyna Trzaskalska, Wójt Gminy Biskupiec - pan Arkadiusz Dobek wraz z małżonką, Sekretarz Gminy Biskupiec - pani Julia Baranowska, Przewodnicząca Rady Gminy - pani Barbara Tęgowska, przedstawiciele Nowomiejskiej Policji, Komendant OSP w Osetnie - pan Zygmunt Kołpacki, Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim - pani Bożena Maciejewska oraz dyrektorzy szkół gminy Biskupiec, Przedstawiciel Gazety Nowomiejskiej - pan Stanisław, Ryszard Ulatowski, Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Biskupcu- pani Zofia Górzyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu - pani Ewa Adamczak, kierownik Gminnej biblioteki Publicznej - Pani Alina Pietryka, Dyrektor Brodnickiego Domu Kultury - pani Ewa Dembek, przedstawiciele placówek oświatowych z nami współpracujących - Pałacu Młodzieży w Olsztynie - pani Jolanta Piotrowicz oraz Szkoły Podstawowej w Gąskach - pani Iwona Grabek i pani Beata Grzęda, przedstawiciele zarządu byłej Rady Rodziców, pracownicy Urzędy Gminy Biskupiec, sołtysi oraz radni z obwodu naszej szkoły, byli dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji.
Dostojności uroczystości dodawał poczet sztandarowy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Kołpacka, która w swym przemówieniu przedstawiła rys historyczny naszej szkoły, przytaczając fakty sięgające powstania szkoły i jej otwarcia. Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrali goście. W czasie przemówień nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków i ciepłych słów. Następnie pani dyrektor w imieniu społeczności szkolnej za okazane nam wsparcie w organizacji obchodów 60-lecia wręczyła sponsorom serdeczne podziękowania. Z gorącym przyjęciem spotkał się występ naszych uczniów. Piękne deklamacje, piosenki i układy taneczne w wykonaniu dzieci budziły podziw, uznanie i głębokie przeżycie.Po tak wzruszającym przeżyciu uczestnicy tej pięknej uroczystości udali się do świetlicy w Osetnie, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Atrakcją wśród smakowitości był ogromny tort. podczas spożywania posiłku, wśród rozmów, wspomnień można było spoglądać na ekran, gdzie przygotowana prezentacja multimedialna przypominała ile pokoleń opuściło mury naszej szkoły. Nasuwała się refleksja... kiedy będziemy świętować następny jubileusz?
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie składają podziękowania:
1. Państwu Wiesławie i Dominikowi Pawlikowskim
2. Panu Krzysztofowi Cichockiemu
3. Panu Edwardowi Wyrostek
5. Panu Marcinowi Wyrostek
6. Panu Andrzejowi Nehring
7. Panu Markowi Olczak
8. Panu Zbigniewowi Mróz
9. Stowarzyszeniu dla Ostrowitego "Iskra wzajemności"
10. Panu Kazimierzowi Śliwińskiemu
11. Panu Radosławowi Wilary PPHU BO-RO WILARY SP.J
12. Państwu Zofii i Grzegorzowi Butyłow
13. Komendantowi OSP w Osetnie Panu Zygmuntowi Kołpackiemu
14. Państwu Annie i Tomaszowi Białeckim
15. Państwu Henryce i Stefanowi Kołpackim
16. Panu Zbigniewowi Brzozowskiemu
17. Panu Janowi i Barbarze Manista
18. Pani Renacie Pawłowskim
19. Państwu Anecie i Krzysztofowi Niedbalskim
20. Państwu Marzenie i Piotrowi Kowalskim
21. Panu Tomaszowi Dumkiewicz
22. Pani Marioli Zdunkowskiej
23. Pani Bożenie Kołpackiej
24. Panu Jerzemu Rywalskiemu
25. Państwu Monice i Karolowi Jankowskim
26. Państwu Wiolecie i Krzysztofowi Żychowskim
27. Pani Katarzynie Zdunek
28. Pani Annie Met
29. Pani Katarzynie Wysmulskiej
30. Pani Marzannie Wiśniewskiej
31. Pani Danucie Mosiołek
32.Pani Karolinie Miklikowskiej
33. Pani Iwonie Dekarskiej
34. Państwu Katarzynie i Krzysztofowi Zawadzkim
35. Pani Lucynie Gul
36. Państwu Annie i Jackowi Skubaja
37. Państwu Violetcie i Romanowi Bernaciak
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisał się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach programu uczniowie otrzymali materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, które zostały opracowane przez nauczycieli -metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowane materiały i przeprowadzone z uczniami pomogły w niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo program został rozbudowany o treści związane z przydatna dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie napisali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. W naszej szkole w tym programie brało udział 27 uczniów z klas I-III. Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie było podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Test z uczniami z klas I-III przeprowadzili wychowawcy.
Ubieranie choinki z klasą II na rynku w Biskupcu
Ubieranie choinki przed Urzędem Gminy w Biskupcu stało się coroczną tradycją. Dzieci z klas drugich ze szkół należących do naszej gminy wyruszyły do Biskupca, aby ubierać ogromną choinkę, która stanęła w centrum naszej gminy - tuż przed obeliskiem. Na spotkaniu nie zabrakło Wójta Gminy Pana Arkadiusza Dobek, który złożył wszystkim zebranym życzenia. We wspólnym ubieraniu choinki udział wzięli również: Pani Barbara Tęgowska - Przewodnicząca Rady Gminy oraz Pani Julia Baranowska - Sekretarz Gminy. Z przedstawicielami naszej szkoły - klasą II, przyjechała ich wychowawczyni - Pani Urszula Tudek. Wszyscy zebrani ubierając choinkę świetnie się bawili, a Mikołaj, który pojawił się na tym przedsięwzięciu obdarował maluchy słodkimi upominkami. Czekamy na to sympatyczne spotkanie za rok.
MIKOŁAJKI w naszej szkole
Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł w naszej szkole. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia panował u nas szczególny klimat. Sale klasowe oraz korytarz przybrały już świąteczny nastrój, ale największą atrakcją było przybycie szczególnego gościa - Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci czekoladami. Na ten niezwykły i magiczny dzień - 6 grudnia z nieskrywaną cierpliwością czeka każde dziecko, a nawet dorośli, bo kto z nas nie lubi być obdarowywany?. Mikołaj podziękował za wdzięczne przyjęcie i zapewnił, że wróci do naszej szkoły za rok.
"Żyj smacznie i zdrowo"
W dniu 2 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prezentacji multimedialnej, która była wsparta pogadanką na temat zdrowego odżywiania. Bohater filmu Pascal Brodnicki - znany kucharz przy pomocy organizatorów tego przedsięwzięcia przedstawił dziesięć cennych zasad zdrowego odżywiania - opowiedział ile i jakie posiłki powinniśmy jeść w ciągu dnia,aby prawidłowo funkcjonować. Nie zabrakło uświadomienia i zachęcenia wszystkich do aktywności fizycznej i picia wody - jako warunków zdrowia. Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w tej cennej lekcji odpowiadając na zadawane pytania. Wielką atrakcją okazała się sesja fotograficzna przygotowana dla naszych uczniów. Mogli oni wcielić się w postacie z filmu "Kraina lodu". Zdjęcia, które otrzymają będą wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego spotkania.
Wygrana w Gminnym Konkursie o "Pluszowym Misiu"
W dniu 25 listopada 2016r. uczniowie z klasy trzeciej i czwartej reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie dotyczącym znajomości o misiach, który odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Biskupcu. Wiktor Zalewski, Mateusz Ostrowski i Tomasz Dekarski z klasy trzeciej zdobyli II miejsce, a Amelia Miklikowska, Weronika Bielik i Paweł Białecki zdobyli III miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. W ramach współpracy z biblioteką gminną bibliotekarz szkoły p. Marlena Dumkiewicz zajęła się przygotowaniami uczniów do konkursu.
Dzięki chęci i zaangażowaniu uczniów możemy być dumni z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach
KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ
25 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wybrali się do Nowego Miasta Lubawskiego na koncert znanej wokalistki -Majki Jeżowskiej. Piosenki "Wszystkie dzieci nasze są", "A ja, wolę moją mamę", "Najpiękniejsza w klasie" - to hity, których słowa zagościły na ustach wszystkich uczestników tego koncertu. W rytmach tych: innych dobrze znanych piosenek uczniowie spędzili czas na doskonałej zabawie. Podczas zabawy mieli też okazję potańczyć wspólnie z dziećmi z innych szkół. Gwiazda roztańczyła w rozśpiewała wszystkie dzieci. W trakcie koncertu organizowała konkursy, w których nagrodami były zdjęcia, plakaty i płyty CD. Z koncertu nie wróciliśmy z pustymi rękami. Pod kierunkiem P. Marleny Dumkiewicz wytańczyliśmy płytę ze Świątecznymi nagraniami piosenkarski. Po koncercie każdy otrzymał autograf Majki Jeżowskiej. Dzieci były ogromnie zadowolone, że mogły przywieźć plakat z autografem znanej artystki. Dziękujemy Radzie Rodziców za częściowe sfinansowanie tego wyjazdu.Dziećmi opiekowały się panie: Marlena Dumkiewicz, Irena Raczkowska, Bernadeta Kowalkowska, a kierownikiem wycieczki była P. Hanna Skrzek.
"Andrzejki" 2016
Zgodnie z tradycją - w noc Św. Andrzeja chłopcy i dziewczęta spotykają się, aby uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przyszłości. Uczniowie naszej szkoły "Andrzejki" obchodzili 24 listopada podczas dyskoteki andrzejkowej. Klasy I-III najpierw spotkały się z wychowawcami w swoich klasach na "słodkim" poczęstunku. Następnie w przerwach między tańcami na sali gimnastycznej dzieci mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, zawód w jakim będą pracować. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawił but i kierował go w stronę drzwi, śledząc czy jego jakom pierwszy przekroczy próg. Losowano również szczęśliwe numerki. Uczniowie klas IV-VI również zadbali o magiczny nastrój. Samorząd Uczniowski wraz z panią Hanną Skrzek przygotowali dyskotekę z atrakcjami w postaci wróżb i konkursów. Było wiele nagród, śmiechu i radości. W przerwach między tańcami w rytm ulubionych przebojów bawiący się wzięli udział w poczęstunku, który samodzielnie przygotowali. Już kolejny raz, zabawa andrzejkowa okazała się dla wszystkich wspaniałym, i niezapomnianym przeżyciem.
Teatrzyk "NIE MA JAK RODZINKA" przedstawienie profilaktyczne
W dniu 24 listopada br. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru "Magik" z Białegostoku.Uczniowie oglądali spektakl pt." Nie ma jak rodzinka". Przedstawienie w ciekawy i zabawny sposób pokazało uczniom klas młodszych i starszych jak ważne są więzi rodzinne. Wskazało również w jaki sposób należy pielęgnować relacje rodzinne, które wzmacniają się dzięki wspólnym zainteresowaniom. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, razem z nimi przeżywali wzloty i upadki. Dzieci dowiedziały się także, że sport i aktywność fizyczna są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Bezpośredni kontakt z aktorami pozwolił uczniom na włączenie się do zabawy i lepsze zrozumienie przesłania płynącego z tego spektaklu. Przedstawienie było zabawne, ale przede wszystkim pouczające. Wszyscy obejrzeli to widowisko z zaciekawieniem, a na koniecpodziękowali aktorom gromkimi brawami.
Głośne czytanie "Dzieci z Bullerbyn"
W dniu 15 listopada 2016r. w naszej szkole odbyło się głośne czytanie "Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren, dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Fragment książki czytała dzieciom p. dyrektor Barbara Kołpacka oraz sekretarz szkoły p. Magdalena Sikora. Uczniowie chętnie słuchali czytanego tekstu, a następnie odpowiadali na pytania, za co była słodka nagroda. Kolejną czynnością było ułożenie w grupach puzzli dotyczące książki. Organizatorem akcji był bibliotekarz szkoły Marlena Dumkiewicz.
Rola czytania w życiu dzieci i młodzieży jest bardzo ważna, pobudza wyobraźnię, poszerza słownictwo, rozwija myślenie, dlatego planujemy kolejne takie akcje w klasach starszych oraz w oddziale przedszkolnym.
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W BISKUPCU
11 listopada uczniowie z naszej szkoły wraz z panią Dyrektor Barbara Kołpacką, Marleną Dumkiewicz i Bożeną Makowiecką, uczestniczyli w Narodowym Święcie Niepodległości w Biskupcu. Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Jana Napomucena w Biskupcu. Następnie wszyscy uczestnicy mszy przeszli na rynek w Biskupcu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Gościem obchodów była Motocyklowa Grupa Rekonstrukcyjna, która przywiozła flagi Polski oznaczające wolność naszego kraju. Pod pomnikiem odśpiewano hymn państwowy, a delegacje władz samorządowych, szkół oraz straży złożyły kwiaty pod obeliskiem. Wójt Gminy Arkadiusz Dobek mówił o dzisiejszym patriotyzmie oraz o tym, jak ważne jest przekazywanie faktów o rocznicy odzyskania wolności przez Polskę. Po części oficjalnej wystąpiły dzieci z naszej szkoły śpiewając piosenki patriotyczne. Obchody zakończyły się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie na uczestników czekała gorąca grochówka, ciepłe napoje, kawa i ciasto, a także podsumowano akcję "rzuć palenie razem z nami".
Harcerze, którzy nie brali udziału w obchodach w Biskupcu, uczestniczyli we mszy świętej w Ostrowitem.
AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTROWITEM
11 listopada to szczególny dzień, obchodzimy wówczas Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli - w 1918 roku stało się niepodległe, wolne od zaborców. Dzięki inscenizacji i prezentacji multimedialnej przygotowanej 10 listopada przez przez klasę IV, V i VI młodsi koledzy i koleżanki mogli dowiedzieć się dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Wiersze i pieśni patriotyczne stworzyły wyjątkowy klimat prezentując finał i uwieńczenie długiej drogi Polaków ku niepodległości. Oprawą uroczystości była symboliczna dekoracja sali gimnastycznej oraz biało-czerwone kotyliony przypięte do do piersi uczestników uroczystej akademii, przypominające, że naród to jedność, którą łączy wspólna historia. Na zakończenie Dyrektor Szkoły pani Barbara Kołpacka podziękowała występującym uczniom oraz nauczycielom paniom Marlenie Dumkiewicz, Irenie Raczkowskiej i Hannie Skrzek, którzy stworzyli to piękne, pełne emocji przedstawienie. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni członkowie rodzin naszych uczniów.
ŚNIADANIE DAJE MOC 2016
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego powstał program edukacyjny - "Śniadanie daje moc", w którym uczniowie naszej szkoły - z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 wzięli udział. Wychowawcy, w czasie zajęć edukacyjnych przekazywali najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. W dniu finału - 8 listopada dzieci przyniosły produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jaja, sery, warzywa oraz owoce. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci dzieliły się produktami i tworzyły piękne, kolorowe i zdrowe kanapki. Śniadanie było pyszne, urozmaicone, a zapach roznosił się po całej szkole.
Udział naszych uczniów w programie "Śniadanie daje moc" z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.
Bal Wszystkich Świętych
1 Listopada to dzień uroczysty i radosny, ponieważ tego dnia Kościół wspomina wszystkich świętych także tych, których imion nie znamy. W sposób szczególny przekonaliśmy się o tyn 2 listopada biorąc udział w Balu Wszystkich Świętych.
Uczniowie przebrani byli za wybranych przez siebie Świętych. Był konkurs na najciekawsze przebranie. Jury miało dylemat, ponieważ wiele osób pięknie się przygotowało, były ciekawe stroje, ale także wiele wiadomości o Świętych, tych których już znamy ale i tych, których dopiero poznaliśmy. Konkurs ten w kategorii klas młodszych wygrał Wiktor Zalewski z klasy III, który pięknie zaprezentował postać św. Marcina, II miejsce Mikołaj Sikora z klasy drugiej, a III miejsce Seweryn Walkusz z klasy pierwszej. W kategorii klas starszych (IV-VI), wygrał Paweł Białecki z klasy czwartej, II miejsce Amelia Piotrowska z klasy piątej i III miejsce Weronika Bielik z klasy czwartej.
Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane konkursy w formie multimedialnej, dzięki którym nasi uczniowie wykazywali się znajomością wiedzy religijnej. Było wiele nagród. Przygotowano też specjalną dekorację sali zabaw, którą stanowiły duże wizerunki aniołów.
Na balu nie zabrakło tańców oraz zabaw integracyjnych. Organizatorami balu było Szkolne Koło Caritas, którego opiekunami są pani Urszula Tudek oraz ks. Michał Napierała.
Bal Wszystkich Świętych w naszej szkole odbył się po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych.
WYCIECZKA ZUCHÓW I HARCERZY DO WARSZAWY
Dnia 22 października 2016r. dwudziestu sześciu zuchów z naszej szkoły i jedenastu harcerzywraz z opiekunami Bernadeta Kowalkowską i Tadeuszem Skuzjusem udało się na wycieczkę do Warszawy. Kierownikiem wycieczki była druhna Urszula Tudek. Pierwszym punktem zwiedzania był Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie wycieczkowicze udali się na Cmentarz Powązki, aby złożyć hołd poległym żołnierzom podczas II wojny światowej za wolność naszej Ojczyzny. Panteon - to Mauzoleum Wyklętych - Niezłomnych - pomnik znajdujący się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie upamiętniający żołnierzy wyklętych - ofiary stalinowskich represji w Polsce po II wojnie światowej zamordowanych przez komunistyczne władze w więzieniu mokotowskim w Warszawie, odsłonięty 27 września 2015r. Choć żołnierze stracili życie, to jednak ostatecznie wygrali walkę ze złem i niepamięcią, a Polska dzięki ich dumie i niezłomności cieszy się dziś wolnością. Wyklęci - Niezłomni zostawili także nam, potomnym testament - przykładem jest list, który ppłk. Łukasz Ciepliński napisał do swojego syna. Napisał w nim, że odbiorą mu życie, ale to nie najważniejsze.
Następnym punktem zwiedzania był Stadion Narodowy w Warszawie, od lipca 2015 PGE Narodowy - wielofunkcyjny stadion sportowy znajdujący się przy alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1, wybudowany w latach 2008-2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia przed Mistrzostwami Europy UEFA 2012 i oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012r. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi udali się na obiad do Złotych Tarasów - kompleksu handlowo-biurowo-rozrywkowego znajdującego się w Śródmieściu Warszawy przy ul. Złotej 59. Po obiedzie jeszcze kilka zdjęć przy Zamku Królewskim i powrót do domu. W Ostrowitem zuchy i harcerze byli ok 23.00. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca.
PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTROWITEM
W dniu 21 października 2016 roku w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Uroczystość ta rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Barbary Kołpackiej, która powitała wszystkich zebranych i przekazała najlepsze życzenia bohaterom tego dnia od Pana Wójta Arkadiusza Dobek i Pani Sekretarz Julii Baranowskiej. Część oficjalna rozpoczęła się hymnem państwowym. Po hymnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Szymon Gul powitał zebranych gości, natomiast starsza koleżanka - Amelia Piotrowska wierszem zwróciła się do pierwszaków nawiązując do ich święta. Wreszcie przyszedł czas, aby pierwszoklasiści, zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Na tle pięknej dekoracji z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w strojach galowych. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Po programie artystycznym, pani dyrektor pasowała uczniów, którzy ślubowali '(...) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły (...)". Wychowawczyni klasy I , Pani Bernadeta Kowalkowska, która przygotowała tę wspaniała uroczystość wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki. Po odśpiewaniu hymnu szkoły przyszedł czas na poczęstunek, który dla swoich pociech przygotowali rodzice. Aby tradycji stało się dość, pierwszaki przy pomocy rodziców posadzili "swoje drzewko" na terenie szkoły. Uroczystość miała podniosły charakter i zapewne zostanie na długo w pamięci 6-latków.
Życzymy pierwszakom samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń o i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.
Dzień Edukacji Narodowej w Ostrowitem
Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest świętem wszystkich pracowników oświaty.
Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia. Uczniowie klasy V przy wsparciu uczniów klas IV i VI poprzez słowo, śpiew i taniec pokazali nauczycielom i pracownikom szkoły, że doceniają trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie. Uczniów przygotowała pani Hanna Skrzek. Przedstawienie Samorządu Uczniowskiego w ramach podziękowania obdarowali swoich wychowawców i opiekunów symbolicznym jabłkiem i kartką z życzeniami.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Kołpacka. Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie tak pięknego - wzruszającego apelu i przekazała wszystkim świętującym w tym dniu serdeczne życzenia wytrwałości, cierpliwości i radości z wykonywanej pracy. Pani Dyrektor przeczytała również życzenia skierowane do pracowników oświaty, które przyszły z różnych instytucji współpracujących ze szkołą.
W tym dniu zostali również wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy administracyjni i obsługi Nagrodą Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. Dzień Edukacji Narodowej zakończył się spotkaniem przy kawie i cieście wszystkich świętujących w tym dniu - zaproszonych przez Radę Rodziców. Były rozmowy, wspomnienia i miłe słowa.
PAMIĘTAMY O WAS!
W historii naszej szkoły pracowało wielu nauczycieli przedmiotowych oraz katechetów. Niektórych nie ma już wśród nas, ale pamięć po nich pozostała.
Przed Dniem Edukacji Narodowej harcerze z Drużynową Urszulą Tudek odwiedzili cmentarz przy Kościele Parafialnym w Ostrowitem. Tam posprzątali groby: nauczycieli - pani Elżbiety Ścibororaz księży, którzy uczyli religii uczniów naszej szkoły - ks. Albina Guzowskiego, ks. Jana Chmielewskiego i ks. Leona Olszewskiego. Aby uczcić pamięć nieżyjących nauczycieli i złożyć wyrazy szacunku harcerze zapalili znicze.
"Kozucha Kłamczucha"
"Kozucha Kłamczucha" - to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Przedstawienie na motywach tego utworu Janiny Porazińskiej zaprezentowała naszym uczniom grupa aktorów z Białegostoku.
Była to zabawna forma opowieści o niesfornej kozie, która miała skłonności do kłamstwa. Kiedy kłamstwa wyszły na jaw, przysporzyły jej wielu problemów. Ze spektaklu wypłynął cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Nasze dzieci z przyjemnością uczestniczyły w tym przedstawieniu. Wspólna zabawa przyniosła im wiele uśmiechu i radości. Liczymy na to, że teatr ten zawita u nas jeszcze nie raz.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie