29 maja 2012 roku 41 uczniów z klas II - VI uczesniczyło w wycieczce do siedziby Welskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniu. Dzieci podczas wycieczki zwiedziły muzeum przyrody oraz muzeum etnograficzne. Prawdziwą atrakcją okazała się obserwacja budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków, a także dla nietoperzy. Uczniowie obejrzeli również ciekawą prezentację, dzięki której mogli zapoznać się z osobliwościami fauny i flory tego terenu. Pobyt w Jeleniu umiliło ognisko i pieczone kiełbaski, szkoda tylko, że zaczął padać deszcz. Wycieczka doszła do skutku dzięki sfinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Wniosek o sfinansowanie usługi transportowej złożyła pani Irena Raczkowska.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Barbara Kołpacka, Bożena Makowiecka, Justyna Lewandowska i Irena Raczkowska.
1 czerwca br. dzieci z naszej szkoły pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę. W tym roku główne atrakcje czekały na naszych uczniów w Sopocie i Szymbarku. W sopockim aquaparku dzieci miały okazję skorzystać z wodnych atrakcji: rwącej rzeki, jacuzzi, basenów, zjeżdżalni. To wszystko miały do dyspozycji przez trzy godziny. Po wodnych szaleństwach był spacer po sopockim molo, a zaraz potem koniecznie trzeba było odwiedzić Macdonald's.
W Szymbarku w Centrum Edukacji Promocji i Rozwoju Regionu uczniowie mogli podziwiać "Dom na dachu" czyli "Dom do góry nogami" - istnieje wiele określeń tego miejsca. Wszystkie meble odwrócone są tu do góry nogami i tworzą niesamowitą scenerię dla naszych zmysłów. Są co prawda poręcze ułatwiające chodzenie, ale najprościej byłoby stanąć na głowie.
W Szymbarku dzieci zobaczyły również:
najdłuższą deskę na świecie (oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Giunnessa), która waży ponad 1100kg, a mierzy 36m 83cm;
Dom Sybiraka - zbudowany około 240 lat temu przez polskich zesłańców;
bunkier partyzantów Gryfa Pomorskiego - tajnej organizacji wojskowej działającej na Pomorzu podczas II wojny światowej. Tam, pod ziemią zobaczyć można wiele elementów partyzanckiego wyposażenia, a akustycznie przygotowany nalot samolotów nabiera innego wymiaru, można poczuć się nieswojo.
Po tych wszystkich atrakcjach zmęczeni ale i szczęśliwi wszyscy wrócili do domów.
Kierownikiem wycieczki była pani Hanna Skrzek. Opiekę nad dziećmi sprawowali: pani Urszula Tudek, pani Marlena Dumkiewicz oraz pan Tadeusz Skuzjus.