Po raz ósmy uczniowie klas I-III naszej szkoły z nauczycielami przygotowywali zdrowe posiłki w ramach 8 listopada - Dnia Śniadanie Daje Moc. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Jak co roku dzieci uczestniczące w projekcie wykazały się niesamowitą inwencją! Dzieci utrwalały wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka, realizując specjalnie przygotowane scenariusze lekcji.
Śniadaniie daje moc
Andrzejki 2018
Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego. Dnia 29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się tradycyjne andrzejki. Uczennice przebrane za cyganki wróżyły uczniom przepowiadając im przyszłość. Panie z młodszymi dziećmi wróżyły w klasach. Następnie odbyła się dyskoteka.
Koncert dla niepodległej
Dnia 16 listopada 2018 roku o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu nasi uczniowie recytowali wiersze poświęcone naszej Ojczyźnie. Byli to: Antonina Damszel klasa III, Łukasz Napiórkowski klasa IV, Amelia Miklikowska klasa VI i Szymon Gul z klasy VI.
Zawody w pływaniu
ZAWODY W PŁYWANIU
Dnia 10 listopada 2018 roku uczennica klasy III naszej szkoły Antonina Damszel brała udział w zawodach pływackich „Pływam na medal” z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia na dystansie 50 m stylem klasycznym i zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 8 lat. Ponadto Antonina Damszel pływała na dystansie 25 m stylem motylkowym i zajęła III miejsce. Wielkie brawa dla naszej zawodniczki.
BIEG NA DYSTANSIE 100 METRÓW
Kolejne zawody, tym razem w biegach Antonina Damszel na dystansie 100 metrów uplasowała się na II miejscu. Była to Warszawska Liga Biegowa. Zawody odbyły się dnia 18 listopada 2018 roku w Warszawie. Brawa dla Tosi, uczennicy klasy III naszej szkoły.
komunikat
Rewia na lodzie "Królowa Śniegu"
Królowa Śniegu - Moskiewska Rewia na Lodzie Hala Widowiskowo-Sportowa Urania w Olsztynie
Dnia 15.11.2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Olsztyna na zorganizowane przez Agencję „Magart” przedstawienie, znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe, widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena.
Zespół Rewii był jedną z głównych atrakcji na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Paryż 2005, 2007, 2008, 2010. Widowisko oparte jest na jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych baśni dla dzieci. Na uwagę w nim zasługuje: doskonała i oryginalna warstwa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie – bogata warstwa scenograficzna, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne. Po przedstawieniu uczestnicy wycieczki pojechali do Mc Donalds w Ostródzie. Z wycieczki wszyscy wrócili w dobrych humorach. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Urszula Tudek, Anna Piechota, Jonata Filich, Bożena Makowiecka, Bernadeta Kowalkowska, Marlena Dumkiewicz oraz kierownik wycieczki pani Hanna Skrzek.
Narodowe Święto Niepodległości w Ostrowitem
Święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Dzień 11 listopada obchodzony jest bardzo uroczyście w całym kraju. W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole 9 listopada uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów starszych klas. Uczestnicy akademii przedstawili historię powstania wolnej Polski w 1918 roku, śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Po uroczystej akademii pani dyrektor Barbara Kołpacka podziękowała uczniom i paniom Bożenie Makowieckiej, Justynie Lewandowskiej, Irenie Raczkowskiej za piękne przygotowanie części artystycznej. Ponadto w kościele parafialnym pw. Świętego Jakuba Apostoła w Ostrowitem odbyła się Msza Święta za Ojczyznę, w której udział wzięli zuchy i harcerze naszej szkoły. W Gminie Biskupiec również trwały obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Po Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się pod pomnik na rynku w Biskupcu, gdzie został odśpiewany hymn państwowy. Przy obelisku złożono wieńce i wiązanki kwiatów od organizacji, szkół i samorządu. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy ósmej wraz z paniami dyrektor Barbarą Kołpacką, zastępcą dyrektora Ireną Raczkowską i Marleną Dumkiewicz. Następnie wszyscy udali się pod budynek Urzędu Gminy, aby uczestniczyć w uroczystym zakopaniu Kapsuły Czasu. W Kapsule umieszczone zostały historyczne materiały, opis dzisiejszego Biskupca i gminy, pamiątki pozostawione przez szkoły i stowarzyszenia, a także wszystkie wydania Wieści Gminnych oraz ostatnie wydania lokalnych gazet. Kapsułę zakopano pod kamieniem z pamiątkową tablicą, na której została umieszczona prośba otwarcie Kapsuły Czasu w 200-setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Obchody zakończyły się wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu.
Ogłoszenie
Zapraszamy rodziców uczniów na akademię z okazji "100 rocznicy odzyskania niepodległości", która odbędzie o godz. 11.00, a o godz. 11.11 bijemy "rekord dla niepodległej" - odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Nastepnie akadamia.
Bal Wszystkich Świętych 2018
Już od kilku lat w naszej szkole odbywa się Bal Wszystkich Świętych. 7 listopada 2018 roku uczniowie i dzieci z zerówki przebrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Następnie odbył się przemarsz przez miejscowość Ostrowite. Wszyscy śpiewali pieśń „Barka”. Po powrocie do szkoły przebrani uczniowie i dzieci wzięły udział w konkursie prezentując stroje świętych postaci oraz przedstawiły swoim kolegom i koleżankom ciekawostki z ich życia. Na balu nie zabrakło dobrej zabawy i tańca. Koordynatorem tej imprezy była pani Urszula Tudek przy współudziale wychowawców klas.
Wizytka ósmoklasistów w Sądzie Rejonowym w Iławie
W dniu 7 listopada uczniowie ósmej klasy wraz ze Szkołą Podstawową z Łąkorza pojechali do Sądu Rejonowego w Iławie. Ósmoklasiści brali udział w rozprawie karnej, a następnie mieli możliwość porozmawiania z Sędzią o jego pracy. Dzięki życzliwości Pana Prezesa Sądu uczniowie zwiedzili cały sąd, który jest budynkiem nowo wybudowanym działającym od dwóch lat. Było to bardzo ciekawa lekcja z doradztwa zawodowego. Opiekunem i organizatorem była Pnai Marlena Dumkiewicz.
Dąb Niepodległości
Dąb Niepodległości przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości
Robimy to po to, żeby zaświadczyć, że jesteśmy przywiązani do niepodległej Rzeczypospolitej, do wartości patriotycznych. Szkoła przede wszystkim jest miejscem, które mocno integruje lokalną społeczność i dzięki temu ma znaczący udział i też możliwości, by tworzyć rzeczywistą wspólnotę, która będzie dumna, która będzie się cieszyła z tego czasu, który przeżywamy, w którym upamiętniamy i doceniamy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Posadzenie dębu jest też symbolicznym podziękowaniem i oddaniem hołdu rodakom, którzy na ten sukces odzyskania niepodległości pracowali.
Wizyta maluchów w Banku PKO
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego.
Bank powstał z myślą o klientach indywidualnych, obecnie jest także głównym partnerem przedsiębiorstw, korporacji, instytucji rządowych i samorządowych. Zajmując na rynku wiodącą pozycję pod względem osiągnięć biznesowych oraz wyników finansowych, wyznacza kierunki rozwoju bankowości w Polsce. W codziennych działaniach i realizowanych projektach koncentruje się na wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i na wysokiej jakości obsługi. Dnia 29 października 2018 roku pani Jonata Filich zorganizowała wycieczkę do banku w Jabłonowie Pomorskim. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Bożena Makowiecka i Bernadeta Kowalkowska. Uczniowie młodszych klas naszej szkoły dowiedzieli się o pracy ludzi zajmujących różne stanowiska w banku. Na pamiątkę odwiedzin wszyscy uczniowie otrzymali po długopisie i poczęstowani zostali słodyczami.
Pasowanie na ucznia
W piątek 26 października w Szkole Podstawowej w Ostrowitem uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Tego dnia od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wszystkich klas uświetnili ten dzień galowym strojem. Piękna dekoracja nawiązująca do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę dodała powagi i uroczystości tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Barbara Kołpacka witając wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości – Wójta Gminy Biskupiec pana Arkadiusza Dobek, rodziców uczniów klasy pierwszej oraz całą społeczność szkolną. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem pokazali to czego zdążyli nauczyć się od początku roku szkolnego – śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz zaprezentowali układ taneczny. Następnie dzieci odważnie złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu nastąpił akt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, który przeprowadziła pani dyrektor. Pani Dyrektor życzyła najmłodszym uczniom naszej szkoły wiele radości i wytrwałości w osiąganiu celów. Dzieci otrzymały również dyplomy oraz upominki. Na zakończenie uroczystości życzenia dla pierwszoklasistów złożył Wójt Gminy Biskupiec pan Arkadiusz Dobek, który wręczył dzieciom pamiątkowe upominki. Po uroczystości wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a następnie przemieścili się do klasy, gdzie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. Przed udaniem się do domów pierwszaki wraz z wychowawczynią i rodzicami posadzili pamiątkowe drzewko na placu przed szkołą. Pierwszaków przygotowała wychowawczyni – pani Jonata Filich.
"Młodzi na rynku pracy" DEBATA
24.10.2018r.w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu odbyła się debata pod hasłem Młodzi na rynku pracy, w której uczetsniczyli wszyscy uczniowie klas 8 ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Biskupiec. W bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie, w dobie Internetu, rozwoju nauki młody człowiek kończący szkołę nie zawsze potrafi znaleźć się na rynku pracy. Oczekiwania pracodawcy i młodego pracownika często się rozbiegają. Aby te drogi stały się zbieżne konieczny jest dialog między dwiema stronami. Konieczna jest również świadomość oczekiwań, jakie ma ta druga strona. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom nauczyciel WOS-u -Anna Skoczylas i pedagog szkolny Anna Dzwoniarska zorganizowały debatę, której celem była rozmowa na temat pozycji młodych ludzi na rynku pracy. W dyskusji uczestniczyli: Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, dyrektor PUP Tomasz Rafalski, doradca zawodowy PUP Judyta Szostakowska, przedstawiciel firmy Libro Dawida Dembek, właścicielka firmy Szkłomal Jolanta Truszczyńska, przedstawiciele firmy Warmotor Daria Wasilewska i Karol Goryszewski, doradca zawodowy z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim Hanna Karczyńska, lokalni przedsiębiorcy: współwłaściciel firmy Wiązary GK Waldemar Kaźmierczyk i współwłaściciel firmy Suliński spółka zoo Cezary Suliński. W trakcie debaty uczniowie wysłuchali prezentacji przygotowanych przez zaproszonych gości a następnie zadawali pytania. Dyskusja była bardzo interesująca. Spotkanie odbyło się w ramach działań Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery.
Dzień Walki z głodem
Jednym z alarmujących zjawisk współczesnego świata jest zwiększająca się skala niedostatku i ubóstwa. l nie dotyczy to, jakby się mogło wydawać, tylko krajów rozwijających się, ale w coraz większym stopniu krajów uprzemysłowionych. Niestety, problem pauperyzacji społeczeństwa dotyka w znacznej mierze także i Polskę.
Wynikiem takiej sytuacji ekonomicznej wielu rodzin jest ich ograniczony dostęp do artykułów żywnościowych, ze względu na brak środków finansowych na ich zakup. Rodziny ograniczają wydatki na żywność, czego skutkiem jest niedożywienie, a co gorsze, coraz częściej również i głód.„Światowy Dzień Walki z Głodem”, którego data przypada na 16 października to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci.
W naszej szkole także zorganizowano akcję walki z głodem i dzielenia się posiłkiem. Zuchy klas III i IV oraz harcerze klas VII i VIII wykonali kanapki, którymi częstowali wszystkich uczniów naszej szkoły. Koordynator tej akcji pani Justyna Lewandowska przeprowadziła prelekcję dotyczącą głodu na całym świecie, szanowania żywności, nie wyrzucania jedzenia do kosza.
Karol Wojtyła papieżem!
40 rocznica wyboru Polaka
16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: "Habemus papam!". Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.
16 października 1978 zgromadzeni na Palcu św. Piotra dziennikarze i wierni wyczekiwali kolejny dzień na decyzję konklawe. Wszyscy z niecierpliwością spoglądali w stronę Kaplicy Sykstyńskiej. I nagle nad kaplicą pojawił się biały dym - znak, że decyzja o wyborze następcy św. Piotra zapadła. Mało kto wtedy jednak przypuszczał, że nowym papieżem będzie Polak - metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła. W naszej szkole pani Urszula Tudek zorganizowała wystawkę.
"Żołnierze wyklęci" prelekcja
W piątek 12 października uczniowie klasy 7 i 8 uczetsniczyli w prelekcji pt. Żołnierze Wyklęci w Szkole Podstawowej w Łąkorzu. Prelekcje prowadził Pan Kajetan Rajski, który realizował swój projekt "Sto na sto". Pan Rajski, który jest redaktorem naczelnym Kwartalnika „Wyklęci”, przy użyciu środków multimedialnych przedstawił losy wybranych Żołnierzy Wyklętych, stawiając ich za wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Opowiedział również o nacechowanym patriotyzmem wychowaniu w latach II Rzeczypospolitej, co przyniosło Polsce wielu bohaterów lat konspiracji wojennej i powojennego podziemia niepodległościowego. Każdy uczeń otrzymał dwustronną ulotkę w formacie A5stanowiącą podsumowanie przedstawionej podczas prelekcji wiedzy jak również zakładkę do książki z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych. Opiekunami Byli Marlena Dumkiewicz i Hanna Skrzek
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. W tym roku ten dzień przypada w niedzielę. 12 października miłym akcentem była akademia zorganizowana przez uczniów klasy siódmej, którą przygotowała pani Hanna Skrzek oraz pani Bożena Makowiecka z chórkiem szkolnym. Akademię, na którą złożyły się wiersze i piosenki obejrzeli: pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, kierowca, opiekunka autobusu oraz wszyscy uczniowie.
Uczniowie w ten sposób wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie.
Następnie życzenia złożyła pani dyrektor Barbara Kołpacka oraz podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za codzienną pracę, zaangażowanie i serce wkładane w wychowanie i edukację uczniów.
Pani dyrektor uhonorowała swoich pracowników Nagrodą Dyrektora.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach podziękowania obdarowali wszystkich w tym dniu świętujących kartami z życzeniami i jabłkiem.
Na zakończenie panie z Rady Rodziców złożyły życzenia i zaprosiły na słodki poczęstunek. Następnie o godzinie 18.00 nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi szkól i byli pracownicy – emeryci spotkali się w restauracji „Trzy podkowy” w Biskupcu na uroczystości Komisji Edukacji Narodowej, gdzie przemówienia dokonali: Wójt Gminy Biskupiec, przewodnicząca Rady Gminy, pani Sekretarz Gminy, pani przewodnicząca ZNP i dyrektorzy poszczególnych szkół.
Doradztwo zawodowe z "Prawa"
W dniu 10 pażdziernika 2018r. uczniowie klasy VIII odwiedzili Szkołę Podstawową w Łąkorzu. Pan adwokat z Iławy wraz ze swoim aplikantem poprowadzili pogadankę na temat zawodu odwokata i odpwiedzialności karnej za popełnione czyny. Uczniowie mogli dowiedziec się za co mogą być sądzeni, co grozi za posiadanie dopalaczy i narkotyków oraz jakie są konsekwencje za rozboje. Lekcja była ciekawa co było widać po ogromnej ciszy na sali. Na koniec zajęć uczniowie wręczyli Panom i Pani Dyrektor z Łąkorza podziękowania. Ogromne podziekowania za zaangażowanie rodziców, którzy dostarczyli uczniów do Łąkorza. Uczniami opiekowała się Pani Marlena Dumkiewicz.
Akcja Głośnego czytania z Biedronką
„Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Dzięki zasięgowi sieci Biedronka i przystępnej cenie umożliwia tysiącom rodzin nabycie wartościowych i pięknie wydanych książek.
Z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, ogłoszono konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Do wszystkich szkół podstawowych w Polsce wysłano bezpłatne zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogły zachęcić uczniów do codziennego czytania.
Nauczyciele klas I-III, po rejestracji na tej stronie, pobrali scenariusze lekcji. Zawierają one pomysły na urozmaicenie zajęć nauki czytania, słuchania interpretacyjnego i krytycznego zgodnie z podstawą programową. W pakiecie znajduje się scenariusz uroczystości szkolnej z okazji Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III przyłączyły się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Czytanie pierwszego opowiadania rozpoczęła pani dyrektor, następnie nauczyciele i rodzice czytali kolejne przygody gangu słodziaków. Po tej uroczystości odbył się konkurs „Mój słodziak”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Archiwum Aktualności