• Organizacje i koła

• Organizacje

•  SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd dba o przestrzeganie praw uczniów w szkole. Jest łącznikiem między dyrektorem, radą pedagogiczną a uczniami. Organizuje demokratyczne wybory do samorządu, Dzień Chłopaka, Andrzejki, Walentynki, dyskoteki, konkursy, a nawet plebiscyty na najsympatyczniejszego w szkole ucznia i nauczyciela  czy najmilszą Walentynkę i Walentego.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są p. Hanna Skrzek i p. Dorota Gąsiorowska

SK PCK

Koło działa nieprzerwanie od wielu lat. Dzięki aktywnej działalności koła uczniowie rozwijają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki przedwypadkowej i zdrowotnej. Członkostwo w SK PCK stwarza dogodne warunki do promowania idei humanitaryzmu i bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka. Członkowie biorą aktywny udział w organizowanych kwestach np; na paczki z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, na wyprawkę "dla Żaka" oraz akcjach WOŚP.  Nasza szkoła jest jedyna w gminie Biskupiec, która co roku bierze udział w tak ważnym konkursie wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu.

Opiekunem SK PCK jest p. Irena Raczkowska

"5 SŁONECZNA GROMADA ZUCHOWA"

Drużyna zuchowa istnieje od wielu lat. Od tego roku szkolnego drużynę prowadzi pani Bernadeta Kowalkowska wraz z panią Dorotą Gąsiorowską. Zuchami są uczniowie klas I - III. Dzieci wraz z drużynową harcerską często uczestniczą w złazach zuchowych, rajdach, festiwalach piosenki zuchowej, harcerskiej oraz innych formach rywalizacji proponowanych przez Komendę Hufca w Nowym Mieście Lubawskim oraz Komendę Chorągwi w Bydgoszczy. "5 Słoneczna Gromada Zuchowa" ma duże osiągnięcia o czym świadczą zdobyte puchary, nagrody i dyplomy pamiątkowe. Informacje o sukcesach naszych młodszych mundurowych pojawiają się w gazetach. Gromada zuchowa liczy 13 zuchów. Zbiórki odbywają się dwa razy w miesiącu. Na zbiórkach realizowany jest plan pracy na dany rok szkolny. Zuchy zdobywają sprawności indywidualne i zespołowe oraz kolejne gwiazdki. Zapoznają się z obrzędowością. Mają też miejsce uroczyste zbiórki takie jak: przyjęcie pierwszoklasistów do gromady czy święto pieczonego ziemniaka.

"XVII Wataha im. Danuty Siedzikówny "Inki""

Drużyna harcerska działa od września 2016r. Drużynę prowadzi p. Dorota Duńczyk z p. Karolem Bączkowskim. Harcerzami są uczniowie klas IV - VII. Gromada harcerska liczy 15 harcerzy. Harcerze będą uczestniczyć w złazach harcerskich, rajdach, konkursach piosenki harcerskiej oraz innych innych formach rywalizacji. Zbiórki odbywają się dwa razy w miesiącu. Na zbiórkach realizowany będzie plan pracy na każdy rok szkolny. Harcerze będą zdobywać sprawności indywidualne i zespołowe oraz stopnie harcerskie. Do zadań harcerzy należeć będzie opieka nad Obeliskiem w Wardęgowie oraz miejscami pamięci narodowej tj. tablicą pamiątkową poległych w I wojnie światowej, jak również opieka nad grobami zmarłych nauczycieli naszej szkoły oraz księży. Drużyna harcerska organizuje również rajdy zuchowe, które odbywają się w naszej placówce.

CARITAS

Szkolne Koło Caritas zostało powołane w dniu 25 marca 2002r. Jako patronkę powołano błogosławioną Marię Karłowską.

Zakres działalności koła obejmuje:

• organizowanie festynów rodzinnych;
            • przygotowywanie obchodów Dni Papieskich, Jasełek, Święta Miłosierdzia Bożego;
            • organizowanie wycieczek;
            • pomoc potrzebującym dzieciom, w tym ciężko chorym;
            • udział w imprezach proponowanych przez Caritas Diecezji Toruńskiej takich jak: Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Dzień Dziecka, bale karnawałowe;
            • prace mające na celu pozyskiwanie funduszy na rozwijanie działalności koła np: wykonywanie kart i ozdób świątecznych, palem wielkanocnych;
            • zbiórka odzieży dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich;
            • zbiórka plastikowych nakrętek z przeznaczeniem zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i wózków inwalidzkich dla dzieci niepełnosprawnych;
            • ukwiecanie obejścia kościoła i prace porządkowe;
            • przeprowadzanie konkursów plastycznych i literackich;
            • formowanie dzieci i młodzieży w duchu miłosierdzia;
            • szerzenie idei Caritas.

Do koła każdego roku należy 50% uczniów. Koło funkcjonuje dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego na czele z panią dyrektor Barbarą Kołpacką, która swą przychylnością wspiera wszelkie przedsięwzięcia. Świetnie układa się także współpraca z Siostrami Pasterkami z Jabłonowa, z Ochotniczą Strażą Pożarną z Ostrowitego i Biskupca oraz okolicznymi handlowcami.

Opiekunami koła są: p. Dorota Duńczyk.

Funkcję asystenta kościelnego pełni ks. Michał Napierała.

BIBLIOTEKA

Do biblioteki szkolnej uczęszcza 59 czytelników naszej szkoły. Biblioteka szkolna pracuje zgodnie z planem pracy pedagogicznej i biblioteczno technicznej.  W klasie I spotkanie polega na "Pasowaniu na czytelnika", które jest przygotowane przez bibliotekarza oraz aktyw biblioteczny. Pierwszoklasiści otrzymują dyplomy i drobne upominki. Przeprowadzane są konkursy czytelnicze dla klas I - III oraz IV - VIII. Zwycięzcy otrzymują nagrody książkowe. W szkole jest prowadzony "Kiermasz Taniej Książki". Ze sprzedaży książek szkoła otrzymuje rabat w postaci książek do biblioteki. Uczniowie biorą również udział w lekcjach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece w Biskupcu, z którą szkoła nawiązała współpracę.

Opiekunem biblioteki jest p. Jonata Filich

• SZKOŁA PODSTAWOWA W OSTROWITEM
      • 56 4745888 fax/ 56 4745888
      • Ostrowite 34, 13-334 Łąkorz Poland